Zručská rezerva si odvezla ještě milosrdnou čtyřgólovou porážku

30. 3. 2014

Napravit si reputaci po minulém kolapsu ve druhé půli v Hlízově a vybojovat potřebné tři body si dali za cíl červenojanovičtí fotbalisté v utkání se zručskou rezervou. Nakonec jim to nedalo ani tolik práce.

15. kolo:
neděle 30. března 2014 od 16 hodin
Červené Janovice – Zruč nad Sázavou B 4:0 (3:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Zruč nad Sázavou B 4:0 (3:0). Foto: David UherČervené Janovice shodou okolností narazily v prvních dvou jarních kolech na poslední tým tabulky. V Hlízově z toho byla ostudná porážka, ovšem s Jiskrou už domácí hráči podobnou blamáž nepřipustili, zvláště když áčko soupeře hrálo ve stejnou dobu duel okresního přeboru v Uhlířských Janovicích.

Hosté tedy nepřijeli v ideální sestavě, navíc jim hned od úvodních minut dělal obrovské problémy presink červenojavického mužstva, které chtělo co nejdříve rozhodnout o své výhře. Zručští obránci najednou nevěděli, kam dřív ‘skočit’, a hodně chybovali. Zůstávali za to však nepotrestáni.

Přesto vydržel bezgólový stav pouze do 16. minuty. To míč po trestném kopu zahraném V. Boumou nasměroval hlavičkující R. Vavřina na roh malého vápna na nabíhajícího L. Červinku, který trefil odkrytou bránu naprosto přesně.

Domácí hráči tak mohli hrát s větším klidem, což do konce prvního poločasu ještě umocnily góly L. Menšíka a R. Menšíka, který po hezkém vysunutí R. Vavřinou nádherně pálil z úhlu.

Jestliže v prvních pětačtyřiceti minutách domácí navíc zahodili několik dalších dobrých příležitostí, tak po přestávce to byl z jejich strany doslova festival neproměněných šancí. Co nedali, bylo až s podivem. Pohrdli tak tím, aby si celkem snadno vylepšili celkové skóre.

Po hříchu gólově udeřili už jenom jednou, když si po hodině hry R. Menšík uvnitř šestnáctky skvěle naběhl na přihrávku L. Hájka. Utkání tedy skončilo úplně stejným výsledkem jako na podzim, a sice čtyřbrankovým vítězstvím Červených Janovic.

Branky: 16. L. Červinka, 23. L. Menšík, 37. R. Menšík, 60. R. Menšík. Rozhodčí: D. Mucha (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - L. Červinka, T. Menšík, R. Vavřina, L. Menšík - J. Červinka, R. Menšík. Střídali: D. Uher, F. Zoufalý, D. Dvořák. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Kluky - Č. Janovice (neděle 6. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 15. kola III. třídy: Křesetice - Bratčice 4:1, Hlízov - Chotusice 2:2, Bílé Podolí B - Sedlec B 4:1, Tupadly B - Záboří n. L. 3:1, Žleby - Paběnice B 1:3, Suchdol B - Kluky 2:2. (lh)