Cesta pohárovou soutěží skončila v prvním kole po penaltách

17. 8. 2013

S jistou dávkou optimismu mohou v sezoně 2013/2014 vstoupit do III. třídy fotbalisté Červených Janovic. Pozor si ale budou muset dát na pokutové kopy, které je zradily v oficiální generálce áčka s Malínem.

sobota 17. srpna 2013 od 17 hodin
Červené Janovice – Malín 1:1 (0:1), na penalty 2:4

Pohárové utkání Červené Janovice - Malín 1:1 (0:1), na penalty 2:4. Foto: Jana VyčítalováPrávě penalty rozhodly o postupujícím z prvního kola do čtvrtfinále Poháru Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. Zatímco hosté s nimi neměli problémy, na červenojanovické straně hned dva první exekutoři, J. Víta a P. Holý, síť nerozvlnili.

Závěrečné fázi utkání předcházel fotbal, který se podle ohlasů diváků líbil. První poločas hrálo domácí mužstvo ustrašeně a mělo až příliš velký respekt ze soupeře z okresního přeboru, ale druhá půle už byla o něčem jiném.

Z viditelné převahy v první pětačytřicetiminutovce vytěžil Malín pouze jednogólové vedení, kdy se v 31. minutě po tečovaném rohovém kopu P. Procházky trefil úplně osamocený J. Kubelka. Další nadějné šance Malína zůstaly nevyužity, stejně jako na druhé straně například příležitost R. Vavřiny.

Po změně stran už překvapivě měly více ze hry Červené Janovice, kterým se v 61. minutě podařilo vyrovnat: centrovaný míč R. Vavřiny vypadl malínskému brankáři P. Střemchovi z rukou a J. Víta stál na správném místě.

Vzhledem k již zmíněným pokutovým kopům mohli domácí fotbalisté litovat, že nerozhodli ještě v normální hrací době. Šance na to měli, ovšem D. Uher, J. Švorc, R. Vavřina ani P. Holý náhradního gólmana J. Kubelku nepřekonali.

Zodpovědnost při rozhodujícím penaltovém rozstřelu na sebe z pohledu Červených Janovic vzali starší hráči: J. Víta a P. Holý neproměnili, R. Vavřina a V. Bouma proměnili a na L. Hájka se kvůli stoprocentní úspěšnosti Malína (L. Kraus, T. Vojtíšek, P. Rezler, J. Pátek) už ani nedostalo.

„Škoda vyřazení, ale hráli jste ve druhém poločase hodně dobře,“ shodli se červenojanovičtí fanoušci. Jejich názor sdílel i trenér Stanislav Daněk, jemuž se líbil zejména výkon předstopera T. Dvořáka.

A to ještě on, stejně jako J. a L. Červinkové a F. Zoufalý měli ve stejný den v nohách turnaj v malé kopané v Bohdanči, kde skončili na třetím místě, a neobhájili tak loňské prvenství. Pod rozhlednou Bohdanka v sestavě nechyběli ani R. Menšík, T. Pospíšil a Z. Schneiderwind.

Branky: 61. J. Víta - 31. J. Kubelka, rozhodující penalta J. Pátek. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: R. Houdek (46. M. Valenta) - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, J. Laudát - L. Červinka (40. D. Uher), J. Švorc, P. Holý, R. Vavřina - J. Červinka (85. F. Zoufalý), T. Menšík (46. J. Víta). Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Kačina - Č. Janovice (neděle 18. srpna od 16 hodin).

Ostatní výsledky 1. kola Poháru OFS Kutná Hora: Hlízov - Zruč nad Sázavou 0:15, Chotusice - Křesetice 4:1, Štrampouch - Nové Dvory 7:1, Záboří nad Labem - Malešov 2:1, Horní Bučice - Uhlířské Janovice B 3:0, Církvice - Žleby 8:4, Kaňk - Sedlec 1:3.

Výsledky předkola Poháru OFS Kutná Hora: Štrampouch - Miskovice 3:3, na penalty 3:2, Nepoměřice - Církvice 2:7. (lh)