Boj o místo v sestavě začal na Kaňku zápasem postupujících

4. 8. 2013

Nebývalé množství hráčů měl pro přátelské utkání na Kaňku k dispozici červenojanovický trenér S. Daněk. Když poslal na hřiště základní jedenáctku, ještě pořád mu na střídačce zbylo dalších deset svěřenců!

neděle 4. srpna 2013 od 16 hodin
Kaňk – Červené Janovice 3:2 (2:1)

Přátelské utkání Kaňk - Červené Janovice 3:2 (2:1). Foto: Pavla HájkováVzhledem k tomu, že Červené Janovice přihlásily do příštího soutěžního ročníku béčko, lze tento početný kádr považovat za příslib do sezony, zvlášť když ještě chyběli dovolenkáři V. Bouma, J. Hájek, Z. Schneiderwind či T. Kropáček, zástupci starší generace, jako jsou M. Sýkora, I. Hájek, T. Vomela nebo M. Zajíček, a někteří další hráči.

Samotný duel, který byl předzápasem Superpoháru mezi Sedlem (vítěz okresního přeboru) a Kutnou Horou (vítěz Poháru OFS), se i přes panující vedro a dusno odehrál ve velmi svižném tempu a bylo se na obou stranách hřiště na co dívat.

Rozdíl jedné třídy (Kaňk si vybojoval postup do okresního přeboru, Červené Janovice oslavily postup do III. třídy) se gólově projevil zhruba v polovině první půle, kdy hosté byli dvakrát krátce po sobě málo důrazní ve středu obrany, za což je vždy potrestal M. Čech.

Dvoubrankové vedení domácích však do poločasové přestávky nevydrželo. V závěru první pětačtyřicetiminutovky totiž na levé straně obrany nastoupil L. Hájek a hned první kontakt s balonem přeměnil v centr do šestnáctky Kaňku, kde se míč odrazil k J. Vítovi a ten pohodlně skóroval.

Ani po prostřídání Červené Janovice nepřestaly hrát s domácím kolektivem vyrovnanou partii. Jejich soupeř měl sice míč o něco častěji na svých kopačkách, dostával se do více šancí a nastřeloval tyče, avšak síť se rozvlnila na druhé straně hrací plochy.

Předzvěstí toho byla po přihrávce P. Holého nádherná střela T. Menšíka a ještě lepší zákrok brankáře J. Pospíšila, který vytěsnil míč na rohový kop. Ten následně rozehrál J. Červinka a jeho důrazný bratr L. Červinka pak už po zaváhání kaňkovského gólmana vyrovnal.

Pro Červené Janovice sympatická remíza ale nevydržela, neboť mužstvo Kaňku si vybralo pořádnou dávku štěstí, a to při rozhodčím M. Mojžíšem avizované závěrečné akci zápasu - rohovém kopu. Po něm sice L. Hájek na poslední chvíli zastavil břichem míč směřující za brankovou čáru, ovšem při jeho odkopu nastřelil v početné skrumáži hráčů v malém vápně velmi blízko stojícího brankáře R. Houdka tak nešťastně, že balon stejně skončil v síti.

Tento moment přátelského duelu všechny spíše pobavil, než zarmoutil, i když oběma červenojanovickým „hrdinům“ do smíchu nebylo. „Draci, líbilo se mi to,“ ohlédl se za celým utkáním trenér Stanislav Daněk a v souvislosti s oběma vstřelenými góly upozornil na to, jak se vyplácí důraz v brankovišti.

Dres Červených Janovic poprvé oblékl přestoupivší P. Holý, který dříve působil v Církvici a v Nových Dvorech. „Bude to dobrý,“ ocenil premiérový start nové posily Stanislav Daněk a ostatní hráče rovněž pochválil slovy: „Všichni jste hráli dobře."

A ještě pro úplnost: zápas Superpoháru musel být kvůli silné bouřce a průtrži mračen přerušen v 25. minutě za stavu 1:0 pro Sedlec a bude se dohrávat ve středu 14. srpna od 18 hodin. Více čtěte ZDE.

Branky: M. Čech 2, vlastní - J. Víta, L. Červinka. Rozhodčí: M. Mojžíš (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta (46. R. Houdek) - J. Laudát, J. Švorc, T. Dvořák, B. Laudát - T. Menšík, P. Holý, R. Vavřina, F. Zoufalý - J. Víta, L. Menšík. Průběžně střídali: L. Červinka, L. Hájek, D. Uher, M. Liberský, J. Červinka, D. Dvořák, T. Filip, O. Menšík. Připraven byl: V. Menšík. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Kačina (sobota 10. srpna od 17 hodin). (lh)