Menšíkově hostovlické one man show se přiblížili dva borci

15. 3. 2014

Gólové hody nabídla generálka na jarní část mistrovské sezony 2013 - 2014 v podání fotbalistů Hostovlic a Červených Janovic. V jejich duelu padlo celkem deset branek, k větší radosti hostujícího celku.

sobota 15. března 2014 od 14 hodin
Hostovlice – Červené Janovice 3:7 (2:3)

Přátelské utkání Hostovlice - Červené Janovice 3:7 (2:3). Foto: David DvořákKanonádu brzy odstartoval obránce L. Hájek, který si naběhl na hranici šestnáctky na míč odražený od zadku M. Liberského, kličkou se zbavil protihráče a hned vzápětí levačkou přeloboval vyběhnuvšího brankáře. Když se o chvíli později trefil i R. Menšík, měl třetitřídní červenojanovický tým zápas s mužstvem ze druhého místa tabulky áčkové skupiny nejnižší okresní soutěže velmi dobře rozehraný, což ještě umocnila skutečnost, že se v první polovině poločasu hrálo pouze na jedné straně hřiště.

Stačily však dva rychlé protiúdery v krátkém sledu a rázem byla pryč nejen suverenita hostů, ale i jejich vedení. Naštěstí pro ně se ještě do přestávky po přihrávce R. Menšíka pěkně trefil z úhlu L. Červinka, a stanovil tak poločasový výsledek.

Po změně stran se Hostovlicím podařilo vyrovnat ještě jednou, ovšem ve zbytku utkání už diktovaly tempo hry Červené Janovice. K rozhodujícímu úniku ve skóre zavelel J. Červinka, jehož, nebo spíše R. Menšíka, do šance poslal L. Hájek. Oba útočníci si v takzvané české uličce dokázali vyhovět, a R. Menšík nemusel zoufat, neboť jeho gólové okamžiky ještě přišly, a sice hned tři za sebou. Nejdříve přetavil v branku přihrávku T. Menšíka, potom precizně proměnil přímý kop, aby si nakonec vychutnal hostovlického muže mezi tyčemi. Prostě taková one man show.

Té se tak trochu přiblížil také J. Víta, který stihl být v zápase trenér, hlavní rozhodčí i hráč, a třeba ještě T. Dvořák, jemuž přes veškerou snahu nebylo souzeno skórovat. Když už se tak krátce po úvodní trefě L. Hájka stalo, radost mu překazil odpískaný ofsajd. Úplně pak selhal v posledním závaru před domácí bránou, kdy míč neusměrnil do odkryté části brány, ale napálil ho pouze do tyče.

Netradiční bylo ve druhém poločase rozložení sil na hřišti z pohledu asistentů rozhodčího. Ani jednomu se nechtělo na návětrnou stranu, a tak oba mávali lajnu u kabin. „To se musí poslat na FAČR,“ s úsměvem poznamenal červenojanovický fotbalista David Dvořák, který tuto situaci před svým střídáním vyfotografoval.

Branky: M. Břichnáč 2, V. Gruntman - R. Menšík 4, L. Hájek, L. Červinka, J. Červinka. Rozhodčí: J. Víta (Č. Janovice), od 75. minuty J. Červinka (Č. Janovice).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, F. Zoufalý - L. Červinka, T. Menšík, M. Liberský, L. Menšík - J. Červinka, R. Menšík. Střídali: J. Laudát, B. Laudát, D. Dvořák, J. Víta. Trenér: J. Víta.

Výsledkové shrnutí zimní přípravy

Kutná Hora B - Červené Janovice 6:0 (1:0).
Nové Dvory B - Červené Janovice 2:4 (0:3), branky: R. Menšík 2, J. Červinka, D. Uher.
Kačina - Červené Janovice 0:2 (0:1), branky: R. Menšík 2 (jednou z penalty).
Církvice - Červené Janovice 6:0 (3:0).
Hostovlice - Červené Janovice 3:7 (2:3), branky: R. Menšík 4, L. Hájek, L. Červinka, J. Červinka.

Celková bilance: 3 - 0 - 2   13:17   9 bodů.

Tabulka střelců: 8 - R. Menšík, 2 - J. Červinka, 1 - D. Uher, L. Hájek, L. Červinka. (lh)