Při neúčasti brankářů dobrovolně zaskočili mezi tyčemi útočníci

10. 8. 2013

„Kovaní“ brankáři chyběli oběma týmům v přípravném utkání fotbalistů Červených Janovic a Kačiny. Mezi tyčemi se tak v domácím mužstvu vystřídali útočníci J. Červinka a J. Víta, hostující svatyni hájil M. Vobořil.

sobota 10. srpna 2013 od 17 hodin
Červené Janovice – Kačina 2:0 (2:0)

Přátelské utkání Červené Janovice – Kačina 2:0 (2:0). Foto: Jana Vyčítalová„Naposledy jsem chytal ještě za žáky v Sedlicích, kde mi zlomili nos. Od té doby jsem v bráně nestál,“ zapátral v paměti třiačtyřicetiletý Josef Víta.

Když si o poločasové přestávce navlékl gólmanský dres, vedl jeho celek o dvě branky. Těmi červenojanovičtí fotbalisté, konkrétně F. Zoufalý a V. Bouma, korunovali povedenou kombinační hru v první půlhodině zápasu.

Pak se však „stroj“ najednou zasekl, hosté se výrazně osmělili, a přestože se po většinu času bránili, dokázali se v prvním poločase dostat do dvou vyložených šancí, které zneškodnil brankář J. Červinka.

Docela pohodu měl mezi tyčemi ve druhé půli také J. Víta, ale jeho spoluhráči v útoku se už přes svou územní převahu neprosadili, a sice hlavně vinou nepřesných přihrávek.

„Takového soupeře bychom měli přejet o pět nebo šest gólů,“ okomentoval stoper Jan Švorc pouze dvoubrankovou výhru Červených Janovic nad nevýrazným soupeřem ze IV. třídy.

Obě mužstva se po skončení utkání dohodla na odvetě. Ta by se měla uskutečnit v neděli 18. srpna od 16 hodin na Kačině s tím, že červenojanovické barvy tentokrát bude hájit spíše rezervní tým.

Branky: F. Zoufalý, V. Bouma. Rozhodčí: J. Šanda (Č. Janovice).

Č. Janovice: J. Červinka (46. J. Víta) - L. Hájek, J. Švorc, V. Bouma, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, P. Holý, R. Vavřina - J. Víta, M. Liberský. Průběžně střídali: D. Uher, L. Menšík, T. Vomela, T. Filip, J. Laudát. Trenér: Stanislav Daněk.

Příští zápas: Křesetice - Červené Janovice (neděle 11. srpna od 17 hodin). (lh)