Sousedská spolupráce v útoku slavila v Nových Dvorech úspěch

22. 2. 2014

Dvě branky a stejný počet gólových přihrávek, takovou vizitku zanechal po přátelském utkání v Nových Dvorech červenojanovický R. Menšík, který má v úmyslu předčasně se vrátit z ročního hostování v Kutné Hoře.

sobota 22. února 2014 od 13 hodin
Nové Dvory B – Červené Janovice 2:4 (0:3)

Přátelské utkání Nové Dvory B - Červené Janovice 2:4 (0:3). Foto: Jana VyčítalováJeho mateřský oddíl převzal proti novodvorské rezervě hned od úvodních minut iniciativu a přikoval ji na její polovinu hřiště. Územní převahu dokázal do poločasové přestávky zúročit třemi góly, když ze vzájemné spolupráce pokaždé těžilo útočné duo J. Červinka - R. Menšík. „To jste se domlouvali před zápasem přes plot, ne?“ naráželi jejich spoluhráči s úsměvem na fakt, že oba bydlí v sousedství.

Druhá půle už vyzněla lépe pro výrazně prostřídané domácí mužstvo, a velmi statický červenojanovický tým k tomu hodně pomohl. Jako by hráči o poločasové přestávce zapomněli běhat a bojovat, jen čekali, jak se šancemi soupeř naloží. Zatímco hosté nastřelovali zásluhou R. Menšíka a V. Boumy jenom tyče, respektive ve druhém případě břevno, Nové Dvory B v krátké době dvakrát rozvlnily síť a snížily skóre na rozdíl jediné trefy.

To už bylo pro hosty dostatečné varování, aby opět zvýšili aktivitu a dotáhli utkání do vítězného konce. Zvlášť když gólovou pojistku přidal do otevřené novodvorské obrany po přihrávce R. Menšíka úplně volný D. Uher. A to se ještě neujalo například zakončení aktivního M. Liberského, jehož krásným centrem na hranici malého vápna našel kdo jiný než R. Menšík.

Branky: M. Špírek, J. Melezínek - R. Menšík 2, J. Červinka, D. Uher. Rozhodčí: J. Řípa (1. poločas), M. Vaněk (2. poločas) - novodvorští fotbalisté.

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - L. Červinka, T. Menšík, M. Liberský, L. Menšík - J. Červinka, R. Menšík. Střídali: J. Laudát, D. Uher. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Kačina - Č. Janovice (sobota 1. března od 15 hodin). (lh)