Boxerská vložka už bez odezvy pro oba bijce nezůstala

3. 5. 2015

Až příliš mnoho vzrušení nabídl vzájemný duel rezervních mužstev Červených Janovic a Kaňku. Kromě dvou pokutových kopů to bylo především několik strkanic, které vyvrcholily boxerskou vložkou.

20. kolo
neděle 3. května 2015 od 17 hodin
Červené Janovice B – Kaňk B 1:2 (0:0)

cj-kank-20150503.jpgZ tohoto pohledu se diváci museli v prvním poločase nudit, neboť nic vážnějšího se na hrací ploše nedělo. „Aspoň kdybychom proměnili nějakou gólovou šanci, ale chybí nám střelec,“ podotkl kapitán červenojanovického mužstva J. Laudát s tím, že v koncovce selhali D. Dvořák, J. Víta i A. Dlouhý.

Druhá půle byla na emoce bohatší. Odstartoval je pokutový kop ve prospěch kaňkovského béčka, který proměnil M. Čech. Druhý gól hostů přidal L. Veselý, když vystihl zpětnou přihrávku J. Laudáta na brankáře M. Valentu. Následně kopal penaltu po faulu na V. Menšíka i domácí celek a D. Dvořák vstřelil kontaktní branku.

A za několik okamžiků to přišlo… Vyhrocená fáze zápasu se zvrhla špatným směrem. Po několika předchozích strkanicích a faulech, které zůstaly u začínajícího sudího M. Pacáka bez odezvy alespoň v podobě žluté karty, došlo na boxerskou vložku B. Laudáta a S. Bulargy, na níž už musel arbitr zareagovat: oba bijce vyloučil a utkání asi o pět minut zkrátil. „Rozhodčí to nechal dojít příliš daleko. Stačilo začít hráče dřív napomínat a ne se s nimi jen kamarádit,“ shodla se většina přítomných diváků.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený B. Laudát z Červených Janovic B dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora dvouzápasový nepodmíněný trest za oplácení úderem ruky. Stejně dopadl za úmyslné vražení do protihráče S. Bularga z Kaňku B.

Branky: 75. D. Dvořák z penalty - 47. M. Čech z penalty, 67. L. Veselý. Rozhodčí: M. Pacák (Kutná Hora). ČK: 84. B. Laudát - 84. S. Bularga.

Č. Janovice B: M. Valenta - J. Zelený, J. Laudát, R. Mutl, M. Sýkora - V. Menšík, I. Hájek, A. Dlouhý, J. Víta, L. Menšík - D. Dvořák. Střídali: B. Laudát, B. Kropáček, M. Kavka.

Příští zápas: Soběšín - Č. Janovice B (sobota 16. května od 17 hodin).

Další výsledky 20. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Zbraslavice B 0:1 pk, Soběšín - Zruč n. S. B 5:1, Malín B - Nepoměřice 4:1, Křesetice B - Močovice 3:4. (lh)