Čtvrtá jarní výhra v řadě zostudila tupadelskou rezervu

25. 4. 2015

Čtyři poslední zápasy stačily fotbalistům Červených Janovic k tomu, aby uhráli více bodů než za celý podzim. Další korálek na vítěznou šnůru přidali po utkání s tupadelskou rezervou, které nasázeli čtyři góly.

19. kolo
sobota 25. dubna 2015 od 17 hodin
Červené Janovice – Tupadly B 4:0 (2:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Tupadly B 4:0 (2:0). Foto: Pavla HájkováNa podzim deset, respektive po vystoupení Žlebů z rozehrané soutěže devět, na jaře zatím už dvanáct. Taková je dosavadní bodová bilance Červených Janovic v této mistrovské sezoně. Odrazilo se to i v tabulce, ovšem k velkému jásotu zatím není důvod, protože se v poslední době dařilo rovněž ostatním sestupem nejnamočenějším týmům, zejména Ratajím nad Sázavou. Nicméně každé vítězství potěší, a pokud je čtyřgólové, jako tomu bylo s pátým mužstvem tabulky, tak dvojnásobně.

Už v 15. minutě se takzvaně lámal chléb, kdy domácí celek zahrával penaltu po faulu na Z. Schneiderwinda, jemuž adresoval pěknou přihrávku R. Vavřina. Pod tíhou zodpovědnosti se k pokutovému kopu nikdo moc neměl, až to vzal stejně jako před čtrnácti dny proti Křeseticím na sebe L. Menšík a nekompromisně zavěsil. Když už po dalších sedmi minutách zvýšil „angličanem“ vedení R. Vavřina, měli červenojanovičtí fotbalisté po první půli k výhře o dost blíže.

Nic náhodě neponechali ani ve druhém poločase, v němž převažovaly osobní souboje a nepřesnosti nad pohlednou hrou. Tak trochu tomu v 63. minutě odpovídala i další branka R. Vavřiny, který po rohovém kopu J. Červinky hlavičkoval takovým způsobem, že se míč dostal do sítě po tečích dvou hostujících hráčů.

To poslední gólový zápis domácích v 85. minutě měl už lepší parametry: L. Hájek získal na půlící čáře míč, hned ho posunul na R. Vavřinu, který přihrávkou do volného prostoru vyzval k samostatné akci stále aktivního Z. Schneiderwinda. Ten její finální část vyšperkoval kličkou brankáři D. Liptákovi a pak mu stačilo už jen přesně zamířit mezi tyče.

A to ještě ve vyložené šanci selhal střídající A. Dlouhý. Červené Janovice tak i s úroky vrátily tupadelské rezervě, jež měla souběh utkání áčka v Malešově, podzimní porážku 0:3 a z čistého konta se mohl radovat gólman J. Hájek, který se na nulu díky výborné defenzivní činnosti celého mužstva ani moc nenadřel.

Branky: 15. L. Menšík z penalty, 22. R. Vavřina, 63. R. Vavřina, 85. Z. Schneiderwind. Rozhodčí: J. Bohuněk (Golčův Jeníkov).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - M. Liberský, T. Menšík, D. Uher, R. Vavřina, L. Menšík - Z. Schneiderwind. Střídali: J. Červinka, A. Dlouhý.

Příští zápas: Horky - Č. Janovice (sobota 2. května od 17 hodin).

Další výsledky 19. kola III. třídy: Rataje n. S. - Suchdol B 3:1, Hlízov - Křesetice 2:1, Sedlec B - Horky 2:3 pk, Kluky - Kácov B 1:4, Paběnice B - Nové Dvory 0:3, Bílé Podolí B - Žleby nehráno. (lh)