Derby s Paběnicemi se odrazovým můstkem tentokrát nestalo

25. 10. 2014

Vyhrané derby na jaře v Paběnicích nakoplo fotbalisty Červených Janovic k pohodové záchraně ve III. třídě. Něco podobného by se jim hodilo i tentokrát, ale nezadařilo se, přestože hosté museli řešit souběh zápasů.

10. kolo
sobota 25. října 2014 od 14.30 hodin
Červené Janovice – Paběnice B 2:4 (1:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Paběnice B 2:4 (1:2). Foto: Luboš HájekPřitom červenojanovický celek nezačal vůbec špatně, naopak. Za aktivitu se odměnil už v 5. minutě, kdy po faulu na D. Dvořáka využil výhodu trestného kopu těsně před hranicí šestnáctky R. Vavřina. Ze standardní situace ale profitovala i paběnická rezerva, když si v 20. minutě na centr M. Blahníka zkušeně naběhl kanonýr V. Vondra.

Ten byl v 28. minutě po zaváhání stopera V. Boumy na začátku další úspěšné gólové akce: hrudí šikovně přistrčil balon do palebné pozice M. Olivovi, jehož střelu brankář J. Hájek vyrazil, ovšem na následnou dorážku J. Ulricha z velmi těžkého úhlu už byl krátký, respektive si při rychlém přesunu k tyči srazil míč do vlastní sítě.

Až ke konci prvního poločasu domácí tým zase ožil a stal se pro soupeře hrozbou. Do šancí se dostali V. Menšík či D. Dvořák, ale průběžný výsledek 1:2 se do přestávky už nezměnil, a sice i vinou toho, že rozhodčí J. Bohuněk ze svého postavení přehlédl penaltovou ruku J. Petráska, který se snažil vyvést míč do bezpečí.

Vyrovnání se Červené Janovice dočkaly brzy po změně stran. Pozornost gólmana M. Moce vyzkoušel v 48. minutě z uctivé vzdálenosti D. Dvořák a k překvapení všech si míč našel cestu do paběnické svatyně. Radost domácích však měla jepičí život. Za necelou minutu stačila chybná přihrávka T. Menšíka na L. Červinku a protivník v podobě M. Nováka si už věděl rady, i když při něm stálo po zákroku J. Hájka i trochu štěstí.

V dalších minutách na sebe poutal pozornost především nevýrazný a na obě strany nepřesný rozhodčí J. Bohuněk, jehož píšťalka chvílemi nebyla ani slyšet, a rovněž zaběhnutý pes. Jeho přítomnost na hrací ploše si dokonce na dobré tři minuty vyžádala přerušení zápasu, protože se vůbec neměl k tomu, aby hřiště opustil.

Úsměvná vsuvka fotbalového zápasu lépe naladila pro zbytek herního času paběnický kolektiv, který v 74. minutě díky neúnavnému a fanoušky opěvovanému J. Petráskovi ze skrumáže po rohovém kopu definitivně rozhodl o svém vítězství.

Branky: 5. R. Vavřina, 48. D. Dvořák - 20. V. Vondra, 28. J. Ulrich, 49. M. Novák, 74. J. Petrásek. Rozhodčí: J. Bohuněk (Golčův Jeníkov).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Červinka, V. Bouma, T. Dvořák, J. Červinka - J. Laudát, T. Menšík, D. Dvořák, L. Menšík - V. Menšík, R. Vavřina. Střídali: A. Dlouhý, T. Kropáček. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Rataje n. S - Č. Janovice (sobota 1. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 10. kola III. třídy: Horky - Suchdol B 3:0, Křesetice - Sedlec B 1:4, Žleby - Kluky 1:2 pk, Tupadly B - Rataje n. S. 3:4 pk, Bílé Podolí B - Hlízov 1:3, Nové Dvory - Kácov B 1:2. (lh)