Desetibrankový příděl se ve Zbraslavicích neopakoval

29. 3. 2015

S cílem hlavně se vyvarovat ostudnému debaklu z minulé sezony odjížděli fotbalisté červenojanovické rezervy k duelu do Zbraslavic. Někteří hráči přitom měli čerstvě v nohách vítězné utkání za áčko se Suchdolem B.

15. kolo
neděle 29. března 2015 od 15 hodin
Zbraslavice B – Červené Janovice B 3:1 (1:0)

Ilustrační foto. Foto: Petr SeveraZačátek utkání ukázal, jak bude vypadat celý první poločas - hrálo se převážně ve středu hřiště, kde v kombinaci dominoval domácí celek. Postupem času se dostal i do několika šancí. První zákrok si připsal červenojanovický gólman J. Hájek, když po nepřesné malé domů musel zachraňovat čisté konto včasným vyběhnutím. Zbraslavice se nadále tlačily do zakončení a po jednom z rohových kopů orazítkovaly tyč.

Ve 30. minutě se skóre už změnilo: J. Hájek zneškodnil nebezpečný brejk domácích, aby jeho nohami vyraženou střelu doběhl J. Veselý a z těžkého úhlu téměř od postranní čáry a skrz několik protihráčů dokázal trefit odkrytou bránu. Ve zbývajícím čase první půle se už nic nestalo, a tak se za vydatného deště odcházelo do kabin za stavu 1:0.

S nástupem R. Vavřiny do druhé půli ožily naděje Červených Janovic vstřelit gól. Do nějakých náznaků šancí se hosté sice dostali, ale buď chybělo zakončení, nebo stříleli jen z větší vzdálenosti. O poznání lépe na tom bylo zbraslavické béčko, ovšem svatyně soupeře také odolávala. Přesně do 64. minuty, kdy se po neodpískaném faulu na janovického stopera J. Laudáta gólově prosadil J. Moravec.

V 78. minutě se skóre už změnilo i díky červenojanovickému kolektivu. Po levé straně utekl D. Dvořák, předložil míč R. Vavřinovi a ten se nemýlil. Kontaktní branka vlila hostům novou krev do žil, snažili se o vyrovnání, avšak za krátkou dobu přišel protiúder v podobě dvougólového náskoku, o který se postaral M. Höllge. A výsledkem 3:1 také zápas skončil.

I přes prohru panovala v šatně červenojanovické rezervy spokojenost, protože mužstvo předvedlo celkem dobrý a bojovný výkon a hlavně nedostalo desetibrankový příděl jako posledně.

Branky: 30. J. Veselý, 64. J. Moravec, 80. M. Höllge - 78. R. Vavřina. Rozhodčí: J. Horský (Velká Paseka).

Č. Janovice B: J. Hájek - V. Zdeněk, J. Laudát, B. Laudát, M. Sýkora - V. Menšík, I. Hájek, A. Dlouhý, D. Dvořák, J. Zelený - R. Mutl. Střídali: R. Vavřina, J. Červinka, J. Víta, B. Čochnář. Mužstvo vedli: M. Kavka, O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B  - Nepoměřice (sobota 4. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 15. kola IV. třídy, sk. B: Močovice - Zruč n. S. B 9:1, Nepoměřice - Kaňk B 6:0, Malešov B - Soběšín 1:0, Malín B - Křesetice B 3:2 pk. (jh)