Do Malešova na úvod sezony pro tři body, kdo by to byl řekl

24. 8. 2014

Aktéři zápasu malešovské a červenojanovické fotbalové rezervy si možná vzali příklad z víkendového šlágru Synot ligy mezi Slavií Praha a Viktorií Plzní, protože průběh utkání IV. třídy, skupiny B byl prakticky totožný.

1. kolo
neděle 24. srpna od 17 hodin
Malešov B - Červené Janovice B 0:2 (0:0)

Mistrovské utkání Malešov B - Červené Janovice B 0:2 (0:0). Foto: David HájekHosté vsadili v úvodu nové mistrovské sezony 2014/2015 na poctivou defenzívu, kterou z áčka vyztužili V. Bouma s čerstvým "čtyřicátníkem" L. Hájkem. Na střídačce se objevil i benjamínek D. Hájek, který tak rozšířil rodinný klan v červenojanovické sestavě. Černou můrou pro domácí útočníky se pak stal bezchybný J. Hájek.

Roli favorita od začátku potvrzovali domácí hráči. Hosté se osvobozovali jen za cenu odkopů a v prvním poločase se jen výjimečně prosazovali na polovině malešovského béčka. To naopak sázelo na nebezpečné centry ze stran, po jednom z nich jen těsně minul branku L. Krásenský.

Další příležitosti pak končily na kopačkách pozorné obrany nebo v rukavicích J. Hájka. Červené Janovice se v útoku osmělovaly jen zřídka, pozornost brankáře V. Novotného vyzkoušel střelou z 30 metrů D. Dvořák, z následného rohu střílel vedle B. Čochnář.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji opět domácí hráči, kteří se vrátili k nebezpečným centrům ze stran, svými zákroky však všechny šance zhatil "hráč zápasu" J. Hájek. A tak začali hrozit i hosté: nejdříve V. Bouma po přiťuknutí T. Kropáčka nastřelil tyč a o chvíli později v 64. minutě po rychlém brejku malešovská obrana odvrátila centr T. Kropáčka pouze k I. Hájkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a outsider šel překvapivě do vedení.

Obdržený gól přinesl na kopačky domácích, kteří vrhli všechny síly do útoku, ještě větší nervozitu, a tak se opakovaly situace z předešlých minut: akce končící nepřesnými nákopy nebo v rukavicích J. Hájka. Naopak jeho protějšek v bráně malešovské rezervy lovil míč ze sítě podruhé po nedorozumění s jedním z obránců: svým důrazem korunoval povedený výkon gólem D. Dvořák. Poté se ještě po sprintu přes celé hřiště dostal před malešovského brankáře T. Kropáček, na přesné zakončení mu však už nezbyly síly.

Červenojanovická rezerva si tak překvapivě připsala tři body hned v úvodu nové sezony, a dala tak pěkný dárek oslavenci L. Hájkovi, který v den zápasu oslavil kulaté čtyřicáté narozeniny.

Branky: 64. I. Hájek, 89. D. Dvořák. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice B: J. Hájek - L. Hájek, J. Laudát, B. Čochnář, V. Bouma - T. Kropáček, D. Dvořák, I. Hájek, V. Zdeněk - M. Dlouhý, O. Menšík. Střídali: D. Hájek, T. Filip. Mužstvo vedl O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Zbraslavice B (sobota 30. srpna od 17 hodin).

Další výsledky 1. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Soběšín 0:1, Nepoměřice - Zruč n. S. B 6:0, Močovice - Kačina 2:1, Zbraslavice B - Kaňk B 3:1. (tk)