Dobrý pocit z předvedené hry v Močovicích předčil skóre

11. 4. 2015

Zajímavý kousek se povedl fotbalistům červenojanovické rezervy před dalším mistrovským utkáním: pod hrozbou pokut za pozdní příchody dorazili na hřiště v Močovicích dříve než většina místního kolektivu.

17. kolo
sobota 11. dubna 2015 od 16.30 hodin
Močovice – Červené Janovice B 4:1 (3:0)

Ilustrační foto. Foto: Sokol MočoviceVzhledem k postavení obou celků v tabulce byly karty rozdány podobně jako v tentýž den hraném derby pražských „S“ na Letné - domácí nebrali nic jiného než tři body.

V sestavě Červených Janovic B se objevilo také jedno překvapení: roli tradičně nejstaršího hráče v základní sestavě přebral po I. Hájkovi brzy padesátiletý B. Kropáček. Byl to právě I. Hájek, kdo už od rozcvičení řešil problém s novými kopačkami svého syna, které si na „zkoušku“ zapůjčil. Po pěti minutách hry je raději odložil a vsadil na své staré známé.

Ukázalo se, že to byla dobrá volba, protože dirigoval hru červenojanovických fotbalistů, kteří byli v první dvacetiminutovce jednoznačně lepším týmem. Hned v úvodu utkání nastřelil zeď po faulu na T. Kropáčka na hranici vápna M. Sýkora, o pár minut později míč z přímého kopu R. Mutla po faulu na B. Kropáčka pro změnu lízl břevno svatyně L. Brixe. Perfektně fungovala i spolupráce na pravé straně J. Zelený - V. Menšík. „My jsme na lavičce úplně zůstali koukat, jaký fotbal to hrajete,“ pochválil své svěřence hrající trenér M. Kavka.

Ve 25. minutě však chtěl fotbalově vyřešit situaci do té doby bezchybný J. Laudát, jenže namazal rovnou do brejku močovickému O. Šlejtrovi a ten nedal gólmanu M. Valentovi šanci. Svůj celek, který se zatím nedostal k jedinému ohrožení brány, tak poslal do vedení. Ve 30. minutě už to bylo 2:0, hodně prostoru před vápnem totiž dostal J. Valena. A když ve 40. minutě hosté neuhlídali při standardní situaci P. Olivu, mohly jít Močovice do šaten s větším klidem, než by se stalo po úvodní dvacetiminutovce.

Do druhého poločasu vstoupilo červenojanovické béčko stejně aktivně jako do prvního, jeho iniciativu ovšem v 50. minutě utlumil kanonýr M. Kňourek, jenž v souboji přetlačil J. Laudáta a zařídil Močovicím čtyřbrankové vedení. Zbytek druhé půle se tak už pouze dohrával. Za zmínku stojí například famózní zákrok M. Valenty po trestném kopu z dvaceti metrů. Hosté ještě zahrozili několika nebezpečnými protiútoky, po jednom z nich se v dobré pozici objevil A. Dlouhý, ale jeho střela byla zblokována.

V 80. minutě daroval brankář L. Brix červenojanovickému mužstvu alespoň čestný úspěch, když špatným odkopem namazal míč J. Červinkovi, který se nemýlil. Tou dobou už byl na hřišti i jedenašedesátiletý hrající trenér hostů M. Kavka. „V noze to pořád má,“ hodnotili jeho počínání někteří z domácích hráčů.

Močovice, které v minulých dvou kolech vsítily šestnáct gólů, získaly další povinné tři body, outsider se však za předvedený výkon rozhodně nemusel stydět a obzvlášť v prvním poločase soupeři několikrát pěkně zatápěl. V jeho kabině proto panovala částečná spokojenost s tím, že si ze hřiště druhého týmu tabulky neodvezl debakl a zároveň že se v některých pasážích herně vyrovnal kvalitnějšímu protivníkovi.

Branky: 25. O. Šlejtr, 30. J. Valena, 40. P. Oliva, 50. M. Kňourek - 80. J. Červinka. Rozhodčí: O. Opočenský (Licoměřice).

Č. Janovice B: M. Valenta - J. Zelený, J. Laudát, R. Mutl, M. Sýkora - V. Menšík, B. Kropáček, I. Hájek, A. Dlouhý - R. Sedláček, T. Kropáček. Střídali: J. Červinka, L. Červinka, M. Kavka.

Příští zápas: Č. Janovice - Kačina (neděle 19. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 17. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Kaňk B 6:0, Nepoměřice - Soběšín 3:0, Miskovice - Malín B 2:1 pk, Malešov B - Křesetice B 2:1 (utkání bylo dodatečně kontumováno ve prospěch hostů kvůli neoprávněnému startu malešovského hráče J. Tomčíka). (tk)