Fotbalový podzim ukončily v Sedlci vyloučení a pokutové kopy

15. 11. 2014

Ukázkový příklad, jak nevyhrát zápas zejména kvůli neproměněným šancím, předvedli fotbalisté Červených Janovic v Sedlci. Góly nedávali z jasných tutovek, ani při rozhodujícím penaltovém rozstřelu.

13. kolo
sobota 15. listopadu 2014 od 10.15 hodin
Sedlec B – Červené Janovice 1:1 (0:1), na penalty 3:1

Mistrovské utkání Sedlec B - Červené Janovice 2:1 pk (0:1). Foto: Luboš HájekJeden bod ze hřiště favorizované sedlecké rezervy sice není špatným počinem, ovšem vzhledem k tomu, že ji hosté dobré tři čtvrtiny utkání téměř k ničemu vážnějšímu nepustili, tak je přece jenom málo.

Červené Janovice po většinu času pozorně bránily a jejich hra byla velice dobře organizovaná, navíc od 35. minuty vedly po krásné přihrávce R. Vavřiny a ještě hezčí křížné střele levačkou L. Menšíka pod „klacek“. Mohly tedy směle pomýšlet na tři body, zvlášť když rozhodčí J. Dvořák neposoudil faul jejich kapitána V. Boumy ve vlastní šestnáctce na J. Poula jako penaltový.

Po prvním poločase by už vítězství dokonce měly skoro jisté, kdyby T. Kropáček v 42. minutě netrefil míčem jenom tyč a v 44. minutě nezazdil gólovou příležitost osamocený D. Dvořák. Po změně stran selhal v koncovce také T. Menšík, který po dlouhém výkopu brankáře J. Hájka postupoval v 66. minutě sám na strážce domácí svatyně R. Vokouna, ale balon poslal pouze do jeho náruče.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat: sudí J. Dvořák viděl v 77. minutě na hranici červenojanovického velkého vápna faul B. Laudáta na A. Košátka a bez váhání odpískal pokutový kop, který s přehledem proměnil J. Vopatřil. „To byla vlastně naše první střela na bránu,“ potvrdil průběh hry sedlecký hlavní pořadatel Martin Schnabl. Neměl zcela pravdu, protože už v první půli obránce J. Červinka vykopával z brankové čáry pokus J. Poula.

Hosté byli třem bodům blízko ještě jednou, ovšem se střeleckou formou si v závěru podzimu nepotykal D. Dvořák. Své trápení dokumentoval v 81. minutě, kdy po autovém vhazování L. Menšíka a následné přihrávce R. Vavřiny zcela sám před gólmanem R. Vokounem přestřelil bránu.

Remízový zápas tedy dospěl do penaltového rozstřelu, který už minul kvůli zranění kotníku hostujícího T. Dvořáka a také na každé straně v 89. minutě vyloučené „kohouty“ - sedleckého K. Martina a červenojanovického L. Menšíka, toho po druhé žluté kartě. Na vyřešení rébusu, kdo bude brát o jeden bod víc, stačily čtyři série. Zatímco viktoriáni proměnili tři pokutové kopy, jejich soupeř pouze jeden.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený L. Menšík z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora za dvě žluté karty jednozápasový nepodmíněný trest. Hůře dopadl sedlecký M. Karel, který si za kopnutí soupeře do nohy v přerušené hře nezahraje tři soutěžní utkání.

Branky: 77. J. Vopatřil z penalty - 35. L. Menšík. Rozhodčí: J. Dvořák (OFS Kolín).

Penaltový rozstřel: J. Červinka (proměnil), T. Menšík (neproměnil), V. Bouma (neproměnil), D. Dvořák (tyč) - J. Vopatřil (proměnil), J. Poul (vedle), L. Tvrdý (proměnil), M. Svoboda (proměnil).

Č. Janovice: J. Hájek - J. Červinka, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - D. Dvořák, T. Menšík, R. Vavřina, L. Menšík - A. Dlouhý, T. Kropáček. Střídal: V. Menšík. Trenér: J. Víta.

Další výsledky 13. kola III. třídy: Rataje n. S. - Hlízov 1:3, Kácov B - Tupadly B 4:1, Paběnice B - Horky 1:4, Kluky - Bílé Podolí B 2:1, Suchdol B - Žleby 6:0, Nové Dvory - Křesetice 5:3. (lh)