Gól do šatny stáhl Nové Dvory do sestupových vod

5. 4. 2015

Záchranářské starosti přidělali fotbalisté Červených Janovic soupeři z Nových Dvorů, jehož dokázali porazit na jeho hřišti. Pro hosty to byla důležitá výhra, aby v tabulce neztratili bodový kontakt s celky před sebou.

16. kolo
neděle 4. dubna 2015 od 16.30 hodin
Nové Dvory – Červené Janovice 0:1 (0:1)

Mistrovské utkání Nové Dvory - Červené Janovice 0:1 (0:1). Foto: Luboš HájekUtkání zrovna moc fotbalové krásy nepobralo, jednalo se spíše o boj na hranici pravidel. K nejaktivnějším hráčům patřili v prvním poločase rychlonozí hrotoví útočníci - na jedné straně V. Melša a na opačném konci hřiště Z. Schneiderwind. Byli však dobře bráněni, a tak se bezbrankový stav ani neměl šanci změnit.

Vše jinak bylo v 42. minutě, kdy červenojanovický obránce B. Laudát hlavičkou zastavil rozvíjející útok domácího týmu, míč poté putoval od R. Vavřiny k J. Laudátovi a L. Menšíkovi, který přihrávkou vyzval ke skórování T. Menšíka a ten vstřelil takzvaný gól do šatny.

Po změně stran vsadily Červené Janovice na očekávanou taktiku: vyztužili defenzívu a spoléhali na brejkové situace. Ty přicházely s přibývajícími minutami a tudíž se snahou novodvorských fotbalistů vyrovnat. Pokusy domácích však byly jalové a spíše hrozilo, že sami inkasují. Jistotu tříbodového zisku totiž mohli zařídit R. Vavřina, Z. Schneiderwind či A. Dlouhý, ale stav 0:1 se už nezměnil.

Nové Dvory tak kromě bodů přišly o vyloučeného M. Čálka, který se v 90. minutě podruhé vykartoval na Z. Schneiderwindovi a navíc byl potom sprostý na hlavního rozhodčího J. Sedláčka.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený Martin Čálek z Nových Dvorů dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora za dvě žluté karty šestizápasový nepodmíněný trest. Přitížila mu totiž hrubá urážka hlavního rozhodčího s vulgárním výrokem, který si neodpustil ještě na hrací ploše po udělení červené karty.

Branka: 42. T. Menšík. Rozhodčí: J. Sedláček (Hryzely). ČK: 90. M. Čálek (Nové Dvory).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - L. Červinka, J. Hájek, T. Menšík, R. Vavřina, L. Menšík - Z. Schneiderwind. Střídali: L. Hájek, V. Menšík, A. Dlouhý.

Příští zápas: Č. Janovice - Křesetice (neděle 12. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 16. kola III. třídy: Křesetice - Tupadly B 2:0, Suchdol B - Bílé Podolí B 4:1, Kácov B - Hlízov 3:1, Sedlec B - Paběnice B 2:1, Kluky - Rataje n. S. 1:2, Horky - Žleby nehráno. (lh)