Horká půda v Ratajích: hráč vyhrožoval sudímu, že nedopíská

1. 11. 2014

Po zranění a následné osmizápasové pauze dostal v Ratajích nad Sázavou přednost v červenojanovické bráně M. Valenta. Svůj návrat mezi tyče oslavil výborným výkonem, díky němuž si hosté odvezli bod.

11. kolo
sobota 1. listopadu 2014 od 14 hodin
Rataje nad Sázavou – Červené Janovice 1:1 (1:0), na penalty 4:3

Mistrovské utkání Rataje nad Sázavou - Červené Janovice 2:1 pk (1:0). Foto: Hana RýglováNastoupil i druhý gólman Červených Janovic, kterého při neúčasti T. Dvořáka poslal trenér J. Víta na místo předstopera. Byl to právě J. Hájek, kdo si už v 5. minutě vynutil faul a zařídil svému týmu výhodu trestného kopu. Jak se o chvíli později ukázalo, jednalo se spíš o nevýhodu: V. Bouma totiž nastřelil pouze hráče ve zdi a z následného rychlého protiútoku skóroval M. Novotný.

Hosté nesložili zbraně, ale několik nadějných šancí měli vyřešit lépe. A protože podobně na tom byli vinou zákroků M. Valenty také ratajští fotbalisté, výsledek 1:0 se do poločasové přestávky nezměnil. Co se mohlo a mělo změnit, byl počet hráčů na hřišti. Matador J. Kocourek se v průběhu první půle domáhal odpískání oprávněné penalty tak vehementně, že rozhodčího O. Jonáše počastoval nejen sprostými nadávkami, ale také výhrůžkami, že utkání nedopíská. Za toto extempore uviděl překvapivě jen žlutou kartu. Ani ta ho však nepřiměla uklidnit se, proto domácí raději sáhli k jeho vystřídání.

Červené Janovice musely po změně stran více otevřít hru s cílem vyrovnat, a tak Rataje nad Sázavou měly prostor pro další rychlé protiútoky. Stále častěji se také zabývaly výkonem sudího, což dohromady s výborným výkonem červenojanovického brankáře M. Valenty pro ně nebyla vhodná kombinace. Hosté převzali iniciativu a v 60. minutě se po rohovém kopu J. Červinky na zadní tyč gólově prosadil hlavičkující R. Vavřina.

Do konce zápasu sice ještě zbývalo dost času, ovšem už se toho mnoho neudálo - kromě toho, že rozhodčí O. Jonáš rozdal několik dalších žlutých karet. O vítězi duelu tedy musely rozhodnout penalty, které Červeným Janovicím v poslední době nepřinášejí štěstí. To se opět potvrdilo, když pokutový kop tentokrát neproměnili dva nejzkušenější hráči R. Vavřina a J. Víta.

Branky: 5. M. Novotný - 60. R. Vavřina. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Penaltový rozstřel: R. Vavřina (neproměnil), J. Víta (neproměnil), J. Červinka (proměnil), L. Menšík (proměnil), T. Menšík (proměnil) - P. Staněk (proměnil), V. Svoboda (proměnil), M. Novotný (přestřelil), M. Jelínek (proměnil), D. Marek (proměnil).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Hájek, J. Červinka - J. Laudát, T. Menšík, D. Dvořák, L. Menšík - V. Menšík, R. Vavřina. Střídali: A. Dlouhý, J. Víta. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Kluky (sobota 8. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 11. kola III. třídy: Hlízov - Horky 2:1, Kácov B - Křesetice 12:0 (sobota 1. listopadu od 14 hodin), Paběnice B - Bílé Podolí B 2:0, Kluky - Tupadly B 2:3 pk, Sedlec B - Žleby 6:0, Suchdol B - Nové Dvory 7:0. (jh)