Horky podnikly za dalšími třemi body hodně náročnou cestu

4. 10. 2014

Povinný tříbodový zisk dost znepříjemnili fotbalisté Červených Janovic druhému celku tabulky. Respektive hráči Horek málem doplatili na to, že i přes stálou územní převahu dlouho nemohli dát gól.

7. kolo
sobota 4. října 2014 od 16 hodin
Červené Janovice – Horky 1:2 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Horky 1:2 (0:0). Foto: Luboš HájekTrápení hostujícího mužstva začalo hned od úvodních minut, kdy ani z malého vápna netrefilo prázdnou bránu. A protože dalších nevyužitých šancí přibývalo především vinou skvělého gólmana J. Hájka, začali být nervózní nejdříve fanoušci na tribuně a potom i sami fotbalisté. Klid jim nepřidaly ani dvě neuznané branky kvůli ofsajdu, ovšem níže vložené videozáznamy v HD kvalitě odhalily, že ve druhém případě gól platit asi měl.

Červenojanovičtí fotbalisté nepředváděli nijak pohledný fotbal, ale jak se říká - účel světí prostředky. Bezbrankový stav jim vyhovoval a ještě mnohem lepší to z jejich pohledu bylo, když se v 68. minutě po sklepnutí míče R. Vavřinou krásně svojí slabší levačkou trefil J. Červinka.

Překvapení se ale nakonec nekonalo, neboť aktivnější hosté šli štěstí naproti. V 75. minutě jim k vyrovnání pomohla vlastní branka nastřeleného T. Dvořáka a v 86. minutě zachoval chladnou hlavu při zakončení M. Kročák, který měl v malém vápně - ačkoli v obležení tří protihráčů - dostatek času na to, aby se zkušeně postaral o vítězství Horek.

Ty od 88. minuty dohrávaly utkání bez vyloučeného J. Kodeše po druhé žluté kartě a v průběhu druhého poločasu málem i bez jeho otce, který se jako asistent rozhodčího zlobil na svého kolegu M. Valentu na protější straně hřiště kvůli jednomu z neuznaných gólů s takovou intenzitou, že to v jednu chvíli vypadalo na kolaps. Po závěrečném hvizdu rozhodčího T. Volence mu ovšem kámen ze srdce spadl a mohl opustit červenojanovický sportovní areál se škodolibým úsměvem ve tváři.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený J. Kodeš z Horek dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora za dvě žluté karty jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky: 68. J. Červinka - 75. vlastní, 86. M. Kročák. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč). ČK: 88. J. Kodeš (Horky).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Červinka, V. Bouma, T. Dvořák, J. Červinka - V. Zdeněk, A. Dlouhý, I. Hájek, D. Dvořák, R. Vavřina - J. Víta. Střídal: D. Uher. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Bílé Podolí B (neděle 12. října od 16 hodin).

Další výsledky 7. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Tupadly B 2:1 pk, Hlízov - Žleby 11:0, Rataje n. S. - Nové Dvory 1:4, Paběnice B - Křesetice 4:2, Kluky - Suchdol B 2:0, Sedlec B - Kácov B 1:0 pk. (lh)