Hra nervů v Paběnicích vyvrcholila v sedmé sérii penalt

Hodně těsno začalo být ve spodní polovině tabulky třetí třídy, a tak derby fotbalistů Červených Janovic v Paběnicích dostalo pro obě mužstva kvůli záchranářským starostem nezáviděníhodný rozměr.

23. kolo
neděle 24. května 2015 od 17 hodin
Paběnice B – Červené Janovice 2:2 (1:0), na penalty 6:5

Mistrovské utkání Paběnice B - Červené Janovice 3:2 pk (1:0). Foto: Pavla HájkováDomácí rezerva klesla po sobotní jednogólové výhře Rataj nad Sázavou nad tupadelským béčkem na samé dno, a proto jí povinnost velela nad soupeřem, který měl jen o tři body více, vyhrát. Zvlášť když se rozhodla využít hned několika hráčů áčka, což se pochopitelně dalo očekávat.

Gólový účet zápasu načal už v 10. minutě z přímého kopu Jar. Vlach a paběnickým fotbalistům se mohlo hrát lehčeji. Když přečkali útočný výpad Z. Schneiderwinda, který ve finále možná více myslel na odpískanou penaltu než na samotné zakončení, a neinkasovali ani po hezkém signálu při rozehrání standardní situace (obě akce Červených Janovic skončily jen rohovým kopem), odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

To už neplatilo v 58. minutě, kdy si na rohový kop Z. Schneiderwinda ukázkově naskočil R. Vavřina a hlavičkou ligových parametrů vyrovnal. Zanedlouho mohlo být s domácím týmem i hůř, ale T. Menšíka po přihrávce Z. Schneiderwinda pohotově vychytal brankář M. Moc.

Paběnickou ofenzívu pomohl ještě víc rozpohybovat náhradník M. Blažek, který už byl na hrací ploše u toho, když M. Fuksa v 79. minutě dostal v okolí penaltové značky až příliš mnoho prostoru k tomu, aby po centru z levé strany hlavičkoval a ještě přesně zamířil.

Avšak ani toto vedení nedotáhli domácí fotbalisté do vytouženého tříbodového cíle. V 87. minutě se červenojanovickému obránci L. Hájkovi s přispěním někoho z protihráčů podařilo udržet míč - vyboxovaný brankářem M. Mocem - uvnitř šestnáctky soupeře a v následné skrumáži se nejlépe zorientoval R. Vavřina.

Béčko Paběnic ve zbývajícím čase vrhlo všechny síly do útoku, vytvořilo si slušný tlak i gólové příležitosti, ovšem mezi tyčemi se překonával J. Hájek, který měl v závěrečných minutách lví podíl, že duel dospěl do penaltového rozuzlení.

Protože hned první exekutor M. Dvořák pokutový kop neproměnil, měli v páté sérii do té doby stoprocentní hosté výhodu mečbolu - řečeno tenisovou terminologií, ale kapitán mužstva V. Bouma bod navíc jako první odmítl. A potom se karta obrátila: R. Vavřina ještě odpověď na gól R. Sedláčka našel, M. Liberský na úspěšnou trefu M. Blahníka už nikoliv. Paběnická rezerva tudíž až na čtvrtý pokus vyhrála svůj první rozstřel v sezoně.

Branky: 10. Jar. Vlach, 79. M. Fuksa - 58., 87. R. Vavřina. Rozhodčí: R. Pařez (Suchdol).

Penaltový rozstřel: M. Dvořák (neproměnil), R. Sochr (proměnil), M. Fuksa (proměnil), M. Blažek (proměnil), Jar. Vlach (proměnil), R. Sedláček (proměnil), M. Blahník (proměnil) - Z. Schneiderwind (proměnil), T. Menšík (proměnil), J. Červinka (proměnil), L. Hájek (proměnil), V. Bouma (neproměnil), R. Vavřina (proměnil), M. Liberský (přestřelil).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - V. Menšík, T. Menšík, D. Dvořák, R. Vavřina, J. Červinka - Z. Schneiderwind. Střídal: M. Liberský. Připraveni byli: A. Dlouhý, J. Zelený.

Příští zápas: Č. Janovice - Rataje n. S (sobota 30. května od 17 hodin).

Další výsledky 23. kola III. třídy: Kácov B - Nové Dvory 1:2, Rataje n. S. - Tupadly B 1:0, Hlízov - Bílé Podolí B 5:0, Suchdol B - Horky 3:2, Sedlec B - Křesetice 3:0, Kluky - Žleby nehráno. (lh)