Janovický beton ve druhé půli zalil horkou půdu na Horkách

2. 5. 2015

Parádní forma v úvodu jara zastihla červenojanovické fotbalisty. Dokázali vyhrát popáté za sebou, když i bez dvou ofenzivních opor L. Menšíka a Z. Schneiderwinda zaskočili čtvrté mužstvo tabulky na jeho hřišti.

20. kolo
sobota 2. května 2015 od 17 hodin
Horky – Červené Janovice 0:1 (0:1)

Mistrovské utkání Horky - Červené Janovice 0:1 (0:1). Foto: Pavla HájkováHostům stačil jediný gól, aby si z horké půdy na Horkách překvapivě odvezli plný tříbodový zisk: v 29. minutě rozehrál přímý kop z levé strany J. Červinka a míč posadil přímo na hlavu R. Vavřinovi, který se v podobných pozicích většinou nemýlí.

Stejný hráč měl ještě do poločasové přestávky možnost navýšit vedení Červených Janovic, avšak brejkovou situaci nezvládl vinou tvrdého a hrbolatého terénu i dobrého pozičního postavení domácího brankáře tak, jak by si sám představoval.

Horky po změně stran zahájily dobývání hostující brány a s přibývajícími minutami stupňovaly tlak. Jejich útočná snaha ovšem byla dost monotónní, navíc hru soupeře začal velmi dobře číst červenojanovický gólman M. Valenta, který včasnými vyběhnutími vydatně pomohl bránícím spoluhráčům před sebou.

A když v polovině druhého poločasu O. Pilař už přece jenom vyrovnal, gól nebyl uznán kvůli odmávanému ofsajdu. Tato situace spustila především v řadách domácích fanoušků vlnu velkého množství nevybíravých výrazů, jimiž nechutně počastovali do té doby chváleného rozhodčího D. Zoufalého i jeho červenojanovického asistenta na čáře J. Švorce, a vydržela až do úplného konce zápasu.

Branka: 29. R. Vavřina. Rozhodčí: D. Zoufalý (Malešov).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - L. Červinka, T. Menšík, D. Uher, J. Hájek, J. Červinka - R. Vavřina. Střídali: D. Dvořák, A. Dlouhý. Připraven byl: V. Menšík. Mužstvo vedli: J. Víta, R. Vavřina.

Příští zápas: Bílé Podolí B - Č. Janovice (neděle 10. května od 17 hodin).

Další výsledky 20. kola III. třídy: Tupadly B - Bílé Podolí B 4:1, Křesetice - Paběnice B 2:1, Kácov B - Sedlec B 11:0, Nové Dvory - Rataje n. S. 3:4 pk, Suchdol B - Kluky 2:4, Žleby - Hlízov nehráno.