Jen co došlo na bratrskou spolupráci, byl z toho kontaktní gól

30. 8. 2014

Po zisku tří bodů v prvním kole v Malešově pokukovalo červenojanovické béčko v derby proti zbraslavické rezervě po dalším posunu v tabulce, obzvlášť když rozpis utkání soupeři nedovolil posily z áčka.

2. kolo
sobota 30. srpna 2014 od 17 hodin
Červené Janovice B - Zbraslavice B 1:2 (0:2)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPJeště před začátkem utkání museli domácí řešit celkem komickou situaci: hosté totiž přijeli v červených dresech, tudíž ve stejné barvě, kterou měli připravenou. Nakonec musela červenojanovická rezerva nastoupit netradičně s dlouhými rukávy a zápas mohl začít podle plánu.

Podle vývoje od začátku duelu to však vypadalo, že "hledání dresů" poznamenalo domácí tým víc, než se původně mohlo zdát. Zbraslavičtí se totiž od začátku vrhli do útoku a zaměstnávali soupeřovu obranu. Jenže Červené Janovice opět postavily hru na pevné obraně s pozorným brankářem J. Hájkem, který posbíral spoustu dlouhých míčů, a tak se hosté dlouho do vážnějšího ohrožení nemohli dostat. Na druhé straně vyrazil hlavičku V. Menšíka na poslední chvíli brankář hostí D. Březina.

Překvapivě to tak byli domácí fotbalisté, kteří jako první vážněji ohrozili svou branku: po sérii nepovedených odkopů a odrazů zachránila červenojanovickou rezervu tyč. Odolávat zbraslavickému tlaku se však dařilo pouze do 34. minuty: po povedené kombinace se před J. Hájkem objevil R. Mičke a poslal zbraslavickou rezervu do vedení.

Vzápětí mohl srovnat skóre R. Mutl, jenže jeho střele po přihrávce V. Menšíka scházela přesnost. Po nepovedeném přechodu do útoku v 43. minutě, který se domácím v prvním poločase absolutně nedařil, hosté vedli už o dvě branky: technickou střelou se prosadil M. Höllge.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, dlouho se jim však nedařilo ohrozit přímo branku D. Březiny. Naopak na druhé straně se musel opět činit J. Hájek, který tak stále držel šance svého týmu alespoň na jednobodový zisk. Ty vzrostly v 66. minutě, kdy do utkání zasáhl L. Menšík a ihned vypracoval šanci pro svého bratra V. Menšík, který svou krásnou střelou snížil na 1:2. Situaci předcházel neodpískaný ofsajd hlavním rozhodčím L. Kocourkem, jenž chybně avizoval hostující pomezní M. Trpišovský, ten po vstřelené brance situaci neunesl a praporek zahodil.

Červené Janovice se tak v závěrečných minutách ještě pokusily o srovnání výsledku, chyběla jim však přesnost a klid v předfinální fázi. Do největší šance se dral D. Dvořák, jehož nedovolené zastavil Z. Lanc, který si vysloužil červenou kartu, ale Zbraslavičtí i v oslabení dokázali ubránit nejtěsnější výsledek.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený Z. Lanc ze Zbraslavic B dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky:
66. V. Menšík - 34. R. Mičke, 43. M. Höllge. Rozhodčí: L. Kocourek (U. Janovice). ČK: 82. Z. Lanc (Zbraslavice).

Č. Janovice B: J. Hájek - O. Menšík, J. Laudát, B. Čochnář, V. Zdeněk - T. Kropáček, D. Dvořák, I. Hájek, M. Dlouhý - V. Menšík, R. Mutl. Střídali: R. Sedláček, T. Filip, L. Menšík, A. Dlouhý. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Nepoměřice - Č. Janovice (sobota 6. září od 17 hodin).

Další výsledky 2. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Malešov B 0:3, Zruč n. S. B - Močovice 3:2 pk, Kaňk B - Nepoměřice 0:5, Křesetice B - Malín B 3:2. (tk)