Jen dvacet minut aktivity nemohlo stačit ani na nulové Žleby

21. 9. 2014

Výborný vstup do utkání nepomohl červenojanovickým fotbalistům k povinnému vítězství nad žlebským mužstvem, které v prvních čtyřech kolech nezískalo ani bod a vsítilo pouze tři branky.

5. kolo
neděle 21. září 2014 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Žleby 2:2 (2:0), na penalty 3:4

Mistrovské utkání Červené Janovice - Žleby 2:3 pk (2:0). Foto: Jana VyčítalováKvůli pokládání nového asfaltového koberce v Červených Janovicích museli hosté nechat svá auta zaparkovaná u základní školy a pokračovali na asi půl kilometru vzdálené hřiště pěšky. Pak jako kdyby jim chyběly síly v úvodu duelu, kdy dal domácí tým soupeři jasně najevo, kdo bude pánem na hrací ploše.

V 12. minutě se nepovedená střela I. Hájka z voleje levačkou dostala k zcela neobsazenému R. Vavřinovi, který otevřel gólový účet zápasu. Stejný střelec zůstal trestuhodně volný i v 20. minutě, kdy angličanem zužitkoval přetažený rohový kop J. Červinky a zvýšil červenojanovický náskok na dva góly.

Jak se později ukázalo, ze strany domácího kolektivu to bylo všechno. Jeho výkon měl od té doby klesající tendenci a soupeř toho dokázal náležitě využít. Do poločasové přestávky jen zkoušel svoje možnosti a vysílal varovné signály například T. Jiráčkem (jeho gólová hlavička neplatila kvůli ofsajdu), J. Ronovským, T. Horákem či J. Horákem, ovšem po změně stran už udeřil plnou sílou.

Jako první se „osmělil“ M. Vojáček, když v 56. minutě po centru J. Trekovala usměrnil míč do sítě hlavičkou. „Hlavou jsem v životě nedal gól,“ divil se svému počinu, aby pak v 60. minutě z malého vápna stejnou bránu trestuhodně přestřelil. „Janovice jsou marný a my ještě víc,“ okomentoval následně dění na hřišti.

Žlebský celek působil sympatičtějším dojmem a z řad červenojanovických fanoušků se začaly ozývat projevy nespokojenosti. Právem, neboť jim hráči neměli co nabídnout. Přestali totiž běhat a přenechali veškerou iniciativu soupeři. Každý útok směrem na svatyni J. Hájka takzvaně smrděl, ale míče létaly naštěstí těsně vedle tyčí.

Domácí tým probudilo z letargie až břevno M. Kubáta v 72. minutě. Teprve poté se hra přesunula také před žlebského brankáře L. Podaného, který zneškodnil nebezpečné střely R. Vavřiny a T. Menšíka. Paradoxně v době, kdy se Červené Janovice opticky vymanily z tlaku soupeře, však přišlo vyrovnání - na míč z přímého kopu J. Trekovala si v 85. minutě v šestnáctce nejvýše vyskočil J. Ronovský a žlebská výprava měla důvod k radosti.

Ta pokračovala i po pozápasových penaltách, které rozhodla sedmá série - na proměněný pokutový kop T. Horáka nenašel odpověď A. Dlouhý. Áčko Červených Janovic tak selhalo až ve třetím rozstřelu po sobě a po dvoubodové výhře s Novými Dvory a v Křeseticích se tentokrát muselo spokojit pouze s bodem za remízu v základní hrací době.

Branky:
12., 20. R. Vavřina - 56. M. Vojáček, 85. J. Ronovský. Rozhodčí: P. Procházka (Vrdy).

Penaltový rozstřel: R. Vavřina (neproměnil), T. Menšík (proměnil), J. Víta (proměnil), T. Dvořák (neproměnil), V. Bouma (neproměnil), I. Hájek (proměnil), A. Dlouhý (neproměnil) - M. Kubát (neproměnil), J. Ronovský (proměnil), J. Horák (neproměnil), L. Podaný (proměnil), J. Trekoval (neproměnil), J. Buchl (proměnil), T. Horák (proměnil).

Č. Janovice: J. Hájek - V. Zdeněk, V. Bouma, T. Dvořák, D. Uher - J. Červinka, T. Menšík, I. Hájek, D. Dvořák, J. Laudát - R. Vavřina. Střídali: A. Dlouhý. J. Víta. Připraven byl: M. Dlouhý. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Tupadly B - Č. Janovice (sobota 27. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 5. kola III. třídy: Tupadly B - Horky 4:2, Bílé Podolí B - Křesetice 3:2 pk, Hlízov - Nové Dvory 6:1, Rataje n. S. - Kácov 0:1 pk, Paběnice B - Suchdol B 1:2 pk, Kluky - Sedlec B 3:4. (lh)