Kačina jako vyměněná, šlo jí to i bez zraněného špílmachra

19. 4. 2015

Taková Kačina už tady hodně dlouho nehrála. Shodli se na tom červenojanovičtí diváci, kteří sledovali zápas svého béčka. Hosté totiž vsadili na dravé mládí a hned v úvodu nastavili velmi svižné tempo.

18. kolo
neděle 19. dubna 2015 od 17 hodin
Červené Janovice B – Kačina 0:2 (0:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Kačina 0:2 (0:1). Foto: Luboš HájekNetrvalo proto dlouho a Kačina se i bez zraněného špílmachra P. Kopeckého ujala v 8. minutě vedení, když mezi tyče zamířil L. Michálek. Stejný hráč byl v polovině první poločasu faulovaný V. Zdeňkem v červenojanovické šestnáctce a kopala se penalta. Tu však D. Hasalovi bravurním skokem k tyči chytil brankář M. Valenta.

S blížící se přestávkou se hra opticky vyrovnala a domácí kolektiv si také začal dovolovat. Do největší příležitosti se v 45. minutě po nezištné přihrávce od D. Dvořáka dostal kousek od malého vápna úplně volný R. Mutl, ovšem gól do šatny odmítl, neboť vůbec netrefil bránu.

Snaha se červenojanovické rezervě nedala vytknout ani ve druhé půli. Možná se k vyrovnání už pomalu i schylovalo - dvakrát se v dobré střelecké pozici ocitl například J. Červinka, avšak místo toho se síť rozvlnila na druhé straně hřiště. V 67. minutě vytěžil M. Křepelka maximum z toho, že gólman M. Valenta včas nevyběhl proti míči, a následně i z nedorozumění ve středu soupeřovy obrany. Dvougólový náskok si Kačina potom už v pohodě uhlídala.

Branky: 8. L. Michálek, 67. M. Křepelka. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice B: M. Valenta - V. Zdeněk, J. Laudát, B. Laudát, M. Sýkora - V. Menšík, I. Hájek, J. Víta, J. Červinka - D. Dvořák, R. Mutl. Střídali: A. Dlouhý, J. Zelený, B. Kropáček, L. Hájek. Připraven byl: M. Kavka.

Příští zápas: Č. Janovice B - Nepoměřice (středa 22. dubna od 18 hodin).

Další výsledky 18. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Močovice 1:3, Malín B - Malešov B 4:2, Křesetice B - Zbraslavice B 0:1 pk, Kaňk B - Zruč n. S. B 0:2. (lh)