Konečně! První podzimní výhru za tři body schytaly Kluky

8. 11. 2014

Vítězství, které dalo sestupem namočeným fotbalistům Červených Janovic naději do jarní poloviny soutěže. I tak by se dal nazvat jejich premiérový tříbodový úspěch v sezoně, jenž se zrodil v souboji s Kluky.

12. kolo
sobota 8. listopadu 2014 od 14 hodin
Červené Janovice - Kluky 4:1 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPPo rozehrání se minulou neděli v béčku nastoupil v domácí sestavě rekonvalescent B. Laudát a byl to právě on, který jako první mohl poslat svůj tým do vedení. Nejdříve po krásném přenesení míče L. Menšíkem zakončoval pouze do břevna, v další šanci se ocitl po chybě hostujícího brankáře L. Korejtka, ale z úhlu dokázal nasměrovat balon pouze do boční sítě.

Kluky se v úvodní půli k ničemu vážnějšímu nedostaly, se snad jedinou pořádnou příležitostí naložily tak, že vysoko přestřelily. Naopak červenojanovičtí hráči byli hodně aktivní, bojovali a tentokrát se vyvarovali bloků, kdy přestali hrát. Ovšem ani jim se před změnou stran nepovedlo skórovat: například dalekonosnou střelu V. Boumovi lapil L. Korejtko a síť nerozvlnil ani R. Vavřina, když po nabídce od L. Menšíka vysoko přestřelil.

Několik neproměněných šancí v podání domácího kolektivu bylo k vidění také na začátku druhého poločasu. Vše změnila až 65. minuta: uniknuvšího R. Vavřinu sice vychytal L. Korejtko, ale protože byl červenojanovický útočník při zakončení faulován obráncem soupeře, odpískal rozhodčí L. Kracík pokutový kop. Zodpovědnosti se nebál L. Menšík a z penaltového puntíku se nemýlil.

Červené Janovice se i nadále soustředily především na svůj výkon a snažily se o další zteče protivníkovy svatyně. Střeleckou chuť dostal zejména T. Menšík, avšak zatím mu nebylo přáno. I hosté ale toužili dát gól a vyrovnat, a tak brankář J. Hájek musel vytasit hodně důležitý zákrok, kdy už se zdálo, že úplně volný protihráč bude po několika odrazech míče v šestnáctce skórovat do prázdné brány.

I při této situaci si zvykal na hřišti červenojanovický náhradník T. Kropáček, aby osmnáct minut po střídání zaznamenal po přihrávce T. Menšíka svůj premiérový gól za áčko, a jak se později ukázalo - navíc vítězný. Ovšem pěkně všechno po pořádku…

Kluky po obdržené druhé brance zabraly a tlačily se do zakončení, a když v 81. minutě dostaly výhodu přímého kopu, nepohrdly jí - kapitán P. Píška velmi dobře vystřelil přes zeď a nedal J. Hájkovi mezi tyčemi žádnou šanci.

Kdo čekal, že tento kontaktní gól bude pro červenojanovické fotbalisty jako ve většině případů signálem k tomu, aby začaly bránit a strachovaly se o výsledek, ten se tentokrát mýlil. Domácí celek pokračoval v sympatickém vystoupení a nadále se pouštěl do útoku.

Výborně hrající L. Menšík naservíroval v 87. minutě po přetaženém centru od I. Hájka míč před bránu, který se odrazil k V. Boumovi a ten už si věděl rady. Další odměna za vydařené představení na sebe nenechala dlouho čekat: v 90. minutě se po dlouhém výkopu gólmana J. Hájka prosadil T. Menšík.

Krátce na to zazněl konečný hvizd rozhodčího L. Kracíka a Červené Janovice mohly začít slavit první podzimní výhru za tři body. Však už bylo na čase!

Branky: 65. L. Menšík z penalty, 77. T. Kropáček, 87. V. Bouma, 90. T. Menšík - 81. P. Píška. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Červinka, V. Bouma, T. Dvořák, J. Červinka - B. Laudát, T. Menšík, I. Hájek, L. Menšík - A. Dlouhý, R. Vavřina. Střídali: T. Kropáček, V. Zdeněk, J. Víta. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Sedlec B - Č. Janovice (sobota 15. listopadu od 10.15 hodin).

Další výsledky 12. kola III. třídy: Horky - Nové Dvory 0:3, Křesetice - Suchdol B 2:1, Žleby - Kácov B 1:7, Tupadly B - Sedlec B 3:1, Hlízov - Paběnice B 5:0, Bílé Podolí B - Rataje n. S. 5:0. (jh)