Malínský ostrostřelec si opět zadělal na skvělou bilanci

9. 11. 2014

K souboji béčkových týmů, které v základní hrací době naposledy vyhrály na konci září, dorazila červenojanovická rezerva do Malína. Ten hodlal v podzimní domácí derniéře uhájit neporazitelnost na vlastním hřišti.

12. kolo
neděle 9. listopadu od 14 hodin
Malín B – Červené Janovice B 3:1 (1:1)

Mistrovské utkání Malín B - Červené Janovice B 3:1 (1:1). Foto: Pavla HájkováMalínští fotbalisté vyrukovali do zápasu s velmi účinnou zbraní, a sice s útočníkem M. Šťastným, který v minulé sezoně nasázel soupeři z Červených Janovic sedm gólů za sto osmdesát minut. A na podobnou bilanci si „zadělal“ i tentokrát.

Od prvních minut se hrál opatrný fotbal, domácí celek si většinu svých šancí vytvářel přes pravou stranu, kde často přečísloval protihráče. Připsal si i první stoprocentní šance utkání - L. Vokoun však ani jednou nezasáhl centrovaný míč ideálně, a tak mohl být hostující brankář M. Valenta zatím v klidu.

V 19. minutě si však po ztrátě balonu uprostřed pole nepohlídali červenojanovičtí obránci M. Šťastného a ten se zblízka nemýlil. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat: po rodinné spolupráci, do které se zapojili O., V. i T. Menšíkovi, sice posledně jmenovaného vychytal „sváteční“ brankář J. Trousil, ale na krásnou střelu J. Hájka z rohu vápna už byl v 21. minutě krátký.

Hosté po vstřeleném gólu ožili a o malou chvíli později se po přihrávce T. Menšíka ve stoprocentní šanci zjevil D. Dvořák, míč mu ovšem při zpracování uskočil, a tak se ho mohl zmocnit strážce malínské svatyně.

Zbytek prvního poločasu se už odehrával bez větších šancí, za zmínku ještě stojí ošklivý zákrok na unikajícího V. Menšíka, jemuž byl však domácím asistentem rozhodčího odmáván sporný ofsajd, a následný nedovolený zákrok tudíž nebyl potrestán.

„Zatím dobrý výsledek,“ okomentoval první půli stále se zraněným tříslem laborující Luboš Hájek, který své spoluhráče z Červených Janovic dorazil povzbudit těsně před poločasovou přestávkou.

Obraz hry zůstal stejný i po změně stran. Hostující obrana pozorně odvracela dlouhé míče malínského rezervy a nepouštěla ji do šancí, na druhé straně byl při chuti J. Hájek, který svou dalekonosnou střelou nezamířil mezi tři tyče stejně jako D. Dvořák a T. Menšík, jenž chtěl využít vyběhnutí brankáře J. Trousila.

S přibývajícím časem kontrolovali domácí hráči míč na svých kopačkách čím dál častěji a červenojanovickému béčku se neaktivita uprostřed druhého dějství nevyplatila. V 66. minutě při přímém kopu hosté opět neuhlídali M. Šťastného a ten poslal svůj tým podruhé do vedení.

Závěrečný tlak hostí se už nekonal, naopak po další standardní situaci v 89. minutě dokonal svůj hattrick M. Šťastný, který tak potvrdil, že se mu proti tomuto soupeři v poslední době daří.

Malín B si připsal zasloužené tři body a odskočil v tabulce červenojanovické rezervě. Ta se po výhře Křesetic B nad Soběšínem naopak propadla na předposlední pozici a kopíruje áčko jak umístěním, tak ziskem devíti bodů.

Branky: 19., 66., 89. M. Šťastný - 21. J. Hájek. Rozhodčí: R. Pařez (Suchdol).

Č. Janovice B: M. Valenta - J. Hájek, J. Laudát, B. Čochnář, B. Laudát - T. Kropáček, D. Dvořák, T. Menšík, A. Dlouhý - O. Menšík, V. Menšík. Střídal: R. Sedláček. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Miskovice (sobota 15. listopadu od 13.30 hodin).

Další výsledky 12. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Kaňk B 7:0, Nepoměřice - Močovice 2:1, Křesetice B - Soběšín 2:0, Malešov B - Zruč n. S. B 2:6, Zbraslavice B - Kačina 3:0. (tk)