Miskovice poslaly rezervu přezimovat opět do suterénu

15. 11. 2014

Jen zhruba hodinu a půl po dohrání mistrovského utkání v Sedlci už byla většina fotbalistů Červených Janovic zase na hrací ploše. Doma nastoupili za rezervní tým v podzimní derniéře proti Miskovicím.

13. kolo
sobota 15. listopadu od 13.30 hodin
Červené Janovice B – Miskovice 2:4 (1:3)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPVzhledem k problémům béčka se sestavou nastoupilo v jeho základní sestavě hned šest hráčů, kteří dopoledne odehráli devadesát minut.

Úvod zápasu jednoznačně patřil hostům. Ti šli do vedení už ve 4. minutě, kdy se po přečíslení z levé strany dostal do šance J. Bohouňovský a překonal bezmocného gólmana M. Valentu. Po této brance Miskovice nadále kontrolovaly hru a trpělivě si vytvářely další příležitosti. Několikrát však ztroskotaly na domácím brankářovi nebo jejich akci zastavil praporek asistenta rozhodčího M. Bělohlávka.

Červenojanovičtí fotbalisté se na útočnou polovinu dostávali jen sporadicky, a když v 32. minutě udeřil O. Štěpán a za další dvě minuty M. Kruliš, zdálo se být rozhodnuto. Jenže 38. minuta znamenala pro béčko naději: J. Červinka zahrál rohový kop tak šikovně, že balon skončil s asistencí hostujícího gólmana P. Strbíka v síti.

O minutu později se z dálky pokusil překvapit miskovického brankáře i R. Vavřina, jeho pokus ovšem orazítkoval břevno. Odraženého míče se potom zmocnil osamocený O. Menšík, který byl následně při zakončení zastaven nedovoleným zákrokem, ale píšťalka sudího J. Horského zůstala němá.

Po této situaci se hra přiostřila a začalo se po sporných situacích více diskutovat, než hrát. Atmosféře na hřišti nepřispěl ani rozhodčí J. Horský: spoustu soubojů a zbytečných komentářů vůbec netrestal a první žlutou kartu udělil až ve druhém poločase.

Do něj už nenastoupil O. Menšík, kterého vystřídal B. Kropáček. Ten si tak ve svých devětačtyřiceti letech zapsal premiérový start v červenojanovickém dresu.

Situace na hřišti se alespoň v první polovině druhé půle uklidnila a všichni fotbalisté se věnovali hře, přestože divákům moc krásy nenabídli. Hrálo se prakticky bez šancí až do 70. minuty, kdy se po chybě hostujícího kapitána R. Krejzy dostal do gólové pozice R. Vavřina a nemýlil se.

Dalo by se očekávat, že kontaktní branka vlije krev do žil domácím hráčům, ti už však na zvrat evidentně neměli dostatek sil. V 79. minutě se v další šanci sice zjevil opět R. Vavřina, ale branku přestřelil a z následného protiútoku stanovil konečně skóre O. Štěpán.

V závěru utkání se ještě nevybíravým způsobem ohnal po V. Menšíkovi od míče odstavený J. Chvála. Po podobné situaci, při které se při zmíněném dopoledním střetnutí v Sedlci červenalo, zůstalo tentokrát pouze u trestného kopu.

Hosté si nakonec odvezli tři body a posunuli se na druhé místo v tabulce, zatímco červenojanovická rezerva po výhře Soběšína klesla na úplné dno a bude stejně jako loni přezimovat na poslední příčce.

Branky: 38. J. Červinka, 70. R. Vavřina - 4. J. Bohouňovský, 32. O. Štěpán, 34. M. Kruliš, 80. O. Štěpán. Rozhodčí: J. Horský (Velká Paseka).

Č. Janovice B: M. Valenta - J. Červinka, J. Laudát, B. Laudát, V. Zdeněk - T. Kropáček, D. Dvořák, R. Vavřina, A. Dlouhý - V. Menšík, O. Menšík. Střídali: T. Menšík, B. Kropáček. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Další výsledky 13. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Nepoměřice 3:1, Soběšín - Malín B 5:3, Zruč n. S. B - Zbraslavice B 4:1, Kaňk B - Malešov B 3:1. (tk)