Močovice si výrazný náskok nahnaly už v prvním poločase

14. 9. 2014

Po debaklu v Nepoměřicích čekal na červenojanovickou rezervu další ambiciózní tým z čela tabulky - Močovice. Cílem byla náprava reputace, jenže hra 'do kopce' béčku v domácím prostředí nesvědčí.

4. kolo
neděle 14. září 2014 od 17 hodin
Červené Janovice B – Močovice 2:6 (0:5)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPUtkání předcházela několikaminutová debata rozhodčího O. Jonáše s hráči o stavu hrací plochy. Znatelně podmáčená však byla jen část hřiště u spodní branky, a tak sehrání zápasu nic nebránilo.

Úvodní minuty nabídly vyrovnanou hru ve středu pole, k zakončení se ani jeden z týmů nedostal. Postupem času však začaly kontrolovat hru Močovice, a když se před brankářem J. Hájkem zjevil jeden z útočníků, kterému domácí obrana dovolila dostat míč za záda bezmocného gólmana až na třetí pokus, tak se hosté zaslouženě ujali vedení.

Ve zbytku prvního poločasu jednoznačně dominovaly Močovice, jejichž každá větší šance znamenala gól. Nejvíce se činil především M. Kňourek a jednu ze střel si za záda vlastního brankáře nasměroval J. Červinka. Jedinou vážnější šanci domácích měl po akci A. Dlouhého T. Kropáček, ale jeho střelu močovický brankář Š. Červeňák s problémy chytil.

První poločas se tak pro červenojanovické béčko stal osudným stejně jako v posledním domácím zápase proti zbraslavické rezervě.

V úvodu druhé půle hosté ještě navýšili své vedení na 6:0 a ve zbytku utkání se pak konečně osmělili i domácí hráči. Střela J. Červinky zpoza vápna zaplavala ve vzduchu a skončila v síti bezmocného Š. Červeňáka. Ten své zaváhání napravil, když chytil šanci A. Dlouhého, který se před jeho brankou po krásné kombinaci objevil úplně osamocen. Já na tátu, táta na mě, platilo v případě posledního gólu, který po přihrávce O. Menšíka vstřelil T. Menšík.

Močovice si tak zaslouženě odvezly všechny tři body, domácí naopak i nadále klesají tabulkou. Slabou útěchou jim může být fakt, že všechny dosavadní utkání sehráli s nejlépe postavenými týmy v tabulce a k tomu je ještě v příštím kole čeká hned další v pořadí - pátá Kačina.

Branky: J. Červinka, T. Menšík - M. Kňourek 3, M. Plánočka, M. Lank, vlastní (J. Červinka). Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice B: J. Hájek - R. Sedláček, B. Čochnář, J. Laudát, J. Červinka - T. Kropáček, I. Hájek, D. Dvořák, T. Menšík - V. Menšík, P. David. Střídali: R. Mutl, O. Menšík, A. Dlouhý, M. Dlouhý. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Kačina (sobota 20. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 4. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Nepoměřice 1:6, Kaňk B - Kačina 1:2, Křesetice B - Malešov B 0:4, Malín B - Miskovice 4:1. (tk)