Nabitá podolská rezerva už potřebovala nutně zvítězit

10. 5. 2015

Nic náhodě neponechala v domácím souboji s Červenými Janovicemi rezerva Bílého Podolí. Na jaře jí takzvaně začalo téct do kopaček, a tak musela v 'existenčním' zápase vyhrát. Podle toho vypadala i její sestava.

21. kolo
neděle 10. května 2015 od 17 hodin
Bílé Podolí B – Červené Janovice 7:0 (2:0)

Mistrovské utkání Bílé Podolí B - Červené Janovice 7:0 (2:0). Foto: Pavla HájkováNejvětší posilou mužstva, které se bodově překvapivě propadlo až na úroveň dvou nejhorších celků tabulky třetí třídy, se ukázal být útočník L. Jelínek, jemuž se podařilo skórovat hned v první minutě. Od míče těžko oddělitelný a rychlonohý hráč přidal ve druhém poločase ještě další tři góly a stal se hlavním strůjcem červenojanovického sedmibrankového debaklu.

Hosté, kteří se do té doby mohli pochlubit pěti vítězstvími v řadě, sice odnesli podolské zmrtvýchvstání s plnou parádou, ovšem jako obětní beránkové se na hrací ploše nechovali. Zejména v první půli dokázali soupeři zle zatápět a byli v útoku dost nebezpeční. O to víc mohli litovat, že míčem spíše trefovali houževnatě bránící protihráče než 'zařízení'.

„Nic vážného si z takto vysoké porážky nedělejme. Je to podle mě lepší, než kdybychom prohráli třeba 1:2,“ snažil se hned v kabině po zápase vlít svým svěřencům optimismus do žil jeden z hrajících koučů Radek Vavřina. „Na třetí třídu předváděli moc pěkný fotbal,“ ocenil herní projev fotbalistů nabité podolské rezervy jeho trenérský kolega Josef Víta.

Zatímco hosté brali vzhledem k situaci v tabulce třetí třídy a následujícímu rozlosování posílení domácího béčka jako předem očekávanou skutečnost, některým fanouškům Bílého Podolí se tento krok vůbec nelíbil. „Áčkaři zase hrají a mladí kluci musí jenom sedět na lavičce,“ postěžovali si diváci a svou nevoli potom překvapivě přenesli také směrem k matadorovi B. Švábovi: „Proč se nenecháš vystřídat, když už na to nemáš?!“

Branky: 1., 62., 78., 84. L. Jelínek, 39. M. Skala, 54. L. Toman, 74. M. Frčka. Rozhodčí: J. Řípa (Hlízov).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, J. Červinka - L. Menšík, T. Menšík, J. Hájek, D. Uher, R. Vavřina - Z. Schneiderwind. Střídali: D. Dvořák, A. Dlouhý, J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Hlízov (neděle 17. května od 17 hodin).

Další výsledky 21. kola III. třídy: Rataje n. S. - Křesetice 2:3 pk, Hlízov - Tupadly B 8:1, Kácov B - Horky 3:1, Sedlec B - Suchdol B 3:2, Kluky - Nové Dvory 4:0, Paběnice B - Žleby nehráno. (lh)