Nečekaný protiúder měl v Křeseticích vítěznou tečku

31. 5. 2015

Červenojanovické béčko přijelo do Křesetic posilněno minulým vítězství v Soběšíně a s přáním opět bodovat. Začátek zápasu však vypadal úplně jinak, větší touhu po úspěchu předvedl domácí rezervní celek.

24. kolo
neděle 31. května 2015 od 17 hodin
Křesetice B – Červené Janovice B 1:2 (1:1)

Mistrovské utkání Křesetice B - Červené Janovice B 1:2 (1:1). Foto: Martin LiberskýNetrvalo dlouho a Křesetice B šly do vedení: v 5. minutě po centru z levé strany se po několika odrazech dostal balon k M. Jarůňkovi, který dokázal prostřelit několik obránců a také gólmana J. Hájka.

Obdržená branka probudila hostující tým a ten se začal hrnout do útoku. R. Mutl z přímého kopu jen protáhl matadora mezi tyčemi Č. Urbánka, ovšem v 25. minutě se skóre už změnilo: po dlouhém výkopu brankáře J. Hájka se dostával do šance V. Menšík, aby nakonec nahrál A. Dlouhému, který krásnou střelou vyrovnal.

Po této trefě se dále hrálo převážně na křesetické polovině. Blízko zápisu do střelecké listiny byl například M. Liberský, kdyby jeho pokus nezablokoval jeden ze soupeřových obránců na brankové čáře. Bez šancí - i když sporadických - nezůstal ani domácí celek, ale protivníkovy defenzivní chyby nedokázal potrestat, protože měl vychýlenou mušku.

Druhý poločas začal přesně jako první: do útoku se ve velice bojovném utkání hnali především křesetičtí fotbalisté. Hosté se tak v té době nedostali skoro k žádnému zakončení. Když se k tomu přidalo odstoupení V. Menšíka, jehož chytla velká křeč do nohy, vypadalo to s nimi zle. O to více překvapil v 71. minutě jejich nečekaný protiúder: I. Hájek procedil míč na A. Dlouhého, který se dokázal prosadit a opět zamířil k tyči.

Zbytek druhé půle se odehrál po většinu času na půlce červenojanovické rezervy, z čehož vyplynulo několik závarů před svatyní J. Hájka. Ten však míč zkrotil ve svých rukavicích, nebo ho aspoň očima vytěsnil mezi tyče. A když mu na brankové čáře pomohli i L. Menšík a J. Zelený, mohli se hosté radovat z dalšího vítězství.

Branky: 5. M. Jarůněk - 25., 71. A. Dlouhý. Rozhodčí: J. Uher (Uhlířské Janovice).

Č. Janovice B: J. Hájek - J. Zelený, R. Mutl, L. Menšík, V. Zdeněk - A. Dlouhý, I. Hájek, J. Víta, M. Liberský - D. Dvořák, V. Menšík. Střídali: B. Kropáček, J. Červinka, M. Dlouhý, R. Sedláček. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Malín B (sobota 6. května od 17 hodin).

Další výsledky 24. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Zruč n. S. B 15:1, Zbraslavice B - Močovice 1:2, Malešov B - Kačina 2:1 pk, Malín B - Kaňk B 8:1. (jh)