Nepoměřice přišly o čistý štít, ale na body si sáhnout nenechaly

6. 9. 2014

Na Kozel plac, hřiště dosud suverénního celku z Nepoměřic, který nasázel v předcházejících dvou zápasech svým soupeřům dohromady jedenáct branek a žádnou neinkasoval, zavítala červenojanovická rezerva.

3. kolo
sobota 6. září 2014 od 17 hodin
Nepoměřice - Červené Janovice B 6:1 (3:1)

Ilustrační foto. Foto: www.kozelplac.czPodle statistik tedy karty byly rozdány už před utkáním a hned v prvních vteřinách po úvodním hvizdu rozhodčího K. Kafky se ukázalo, kdo bude na hřišti pánem. Nepoměřice totiž využily výhody výkopu a ihned po rozehrání se za překvapenou obranou hostí zjevil jeden z domácích hráčů, nastřelil však jen tyč branky J. Hájka.

Takové štěstí hostující hráči už neměli v následujících šancích, a když v 10. minutě svítil na ukazateli stav 2:0, nikdo se tomu nemohl divit. Nepoměřice byly rychlejší, agresivnější, aktivnější a zcela po zásluze vedly.

Po dvou brankách v síti se probrali i červenojanovičtí fotbalisté a po faulu na unikajícího V. Menšíka využil trestný kop A. Dlouhý, který svou hlavičku namířil přesně k tyči a stal se tak prvním hráčem v nové sezoně, který překonal nepoměřického brankáře R. Tvarohu.

Ve zbytku prvního poločasu se hra vyrovnala a naděje na pěkný výsledek držela již tradičně opora červenojanovické rezervy brankář J. Hájek, nakonec se domácí přeci jen dočkali třetího gólů a "do šaten" se odcházelo za stavu 3:1.

Vzhledem k vzdálenosti hřiště od kabin aktéři utkání zůstali na hrací ploše a po krátké přestávce se pokračovalo v podobném duchu jako v první půli: domácí kontrolovali hru a postupně navyšovali počet vstřelených branek, na kterých se hattrickem nejvíce podílel střelec O. Linek. Hosté svatyni R. Tvarohy po změně stran pořádně ani neohrozili a spokojili se s jedním čestným úspěchem na svém kontě.

Konečný výsledek 6:1, tak přesně vypovídá o průběhu hry i rozložení sil obou týmů. Domácí Nepoměřice si upevnily vedení v tabulce a po třetím kole mají na svém kontě už devět bodů a sedmnáct vstřelených branek, zatímco červenojanovická rezerva po úvodním vítězství v Malešově postupně klesá tabulkou.

Branky: O. Linek 3, R. Martin, L. Duna, T. Duna - A. Dlouhý. Rozhodčí: K. Kafka (K. Hora).

Č. Janovice B: J. Hájek - D. Uher, J. Laudát, T. Filip, V. Zdeněk - M. Dlouhý, T. Menšík, D. Dvořák, A. Dlouhý - T. Kropáček, V. Menšík. Střídali: L. Červinka, L. Menšík, O. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Močovice (neděle 14. září od 17 hodin).

Další výsledky 3. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Křesetice B 4:0, Močovice - Kaňk B 4:0, Kačina - Zruč n. S. B 3:0, Zbraslavice B - Soběšín 3:1. (tk)