Nepoměřice se po dohrávce vrátily na první místo v tabulce

22. 4. 2015

Protože se zima ještě na začátku dubna dost důrazně hlásila o slovo, museli fotbalisté červenojanovické rezervy a Nepoměřic odehrát svůj vzájemný zápas kvůli nezpůsobilému terénu se zpožděním.

16. kolo
středa 22. dubna 2015 od 18 hodin
Červené Janovice B – Nepoměřice 0:2 (0:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Nepoměřice 0:2 (0:2). Foto: Romana FilipováDohrávku lépe zvládli favorizovaní hosté, kteří dost vážně koketují s historickým postupem do třetí třídy, a tak odvézt si všechny body ze hřiště posledního týmu tabulky pro ně byla povinnost. Tu začaly plnit už v prvním poločase, kdy se O. Linkem a T. Dunou ujaly dvougólového vedení.

„Byli jsme moc zatažení, hráli jsme pasivně, do kopce a ještě proti sluníčku,“ popsal těžkou úvodní polovinu hrací doby červenojanovický kapitán Jan Laudát s tím, že do snad jediné šance domácích se dostal po hezkém průniku předstoper B. Laudát, jenže přestřelil bránu.

Po změně stran se situace z pohledu Červených Janovic zlepšila, avšak skóre se už nezměnilo, a sice ani po pokutovém kopu nepoměřického M. Culky. „Jen orazítkoval míčem tyč,“ upřesnil Jan Laudát a dodal, že penalta se pískat neměla.

„Byl to sporný moment, o faul tam podle mého mínění nešlo. Můj bratr zastavil soupeře čistým způsobem. Zašlápl balon a přes něj protivník přepadl. Výhodu stejné standardní situace jsme když tak měli mít i my po hře rukou, ale rozhodčí byl jiného názoru,“ popsal Jan Laudát.

Nejstarší sudí na Kutnohorsku - dvaasedmdesátiletý L. Kracík - se postaral o nevídanou kuriozitu: druhý poločas zahájil, aniž by byl na hřišti červenojanovický brankář M. Valenta, který se zdržel při řešení nefunkční vody v kabinách. Překvapivě si toho nevšiml ani nikdo jiný, a tak se na početní oslabení přišlo asi až po minutě hry. Hosté se totiž dostali do zakončení, a když zjistili, že je brána překvapivě prázdná, přestali hrát. Následoval míč rozhodčího a pak už se vše vrátilo do normálu.

Nepoměřice se díky vítězné dohrávce v Červených Janovicích vrátily zpět na první příčku v tabulce před Močovice.

Branky: 15. O. Linek, 43. T. Duna. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice B: M. Valenta - J. Zelený, J. Laudát, B. Laudát, M. Sýkora - J. Červinka, V. Menšík, V. Zdeněk, R. Mutl, A. Dlouhý - R. Vavřina. Střídali: J. Víta, M. Kavka.

Příští zápas: Zruč n. S. B - Č. Janovice B (neděle 26. dubna od 15 hodin).

Další výsledky 16. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Zbraslavice B 1:5, Zruč n. S. B - Kačina 3:1, Křesetice B - Miskovice 2:3, Kaňk B - Močovice 3:7. (lh)