Norma pro basu šampaňského byla splněna z jedné třetiny

6. 6. 2015

Na vítěznou šňůru z posledních dvou zápasů chtěli navázat hráči červenojanovického béčka. Do cesty se jim však postavila malínská rezerva, která si ze vzájemných mačů připsala o dost lepší bilancí.

25. kolo
sobota 6. června 2015 od 17 hodin
Červené Janovice B – Malín B 3:5 (2:3)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Malín B 3:5 (2:3). Foto: Romana Filipová ml.Domácí tým začal s přílišným respektem, a tak se na první gól nemuselo dlouho čekat. Po sérii závarů před svatyní M. Dlouhého poslal Malín B do vedení nekompromisním zakončením J. Trousil už v 9. minutě - 0:1. Také odpověď byla rychlá: v 14. minutě předložil A. Dlouhému míč po individuální akci T. Kropáček a bylo vyrovnáno - 1:1.

Navzdory horkému počasí se diváci rozhodně nenudili a plnila se i střelecká listina. V 26. minutě napadající T. Kropáček ‘nachytal na švestkách‘ V. Procházku, který otálel s odkopem, a z následného samostatného úniku s přehledem zajistil červenojanovické rezervě vedení - 2:1.

Oba domácí střelci tím pomalu začali plnit předzápasovou dohodu s trenérem M. Kavkou, který nabídl basu šampaňského za devět branek v malínské síti. V Červených Janovicích mohlo být o pár okamžiků ještě veseleji, to kdyby T. Kropáček nejprve neminul z hranice vápna branku J. Opaska a o pár chvil později A. Dlouhý ve vyložené pozici usměrnil svou hlavičku do sítě.

V této části fotbalového utkání šance střídala šanci, a tak bylo ve 29. minutě opět vyrovnáno, když se trefil M. Šťastný - 2:2. Tempo hry se pak trochu uklidnilo a už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, jenže v 43. minutě fauloval pronikajícího C. Jarkuliše ve vlastním vápně B. Kropáček a sám postižený se z nařízené penalty nemýlil - 2:3.

Hra ve druhém poločase se vyrovnala, několika pěknými zákroky se blýskl janovický brankář M. Dlouhým, zatímco jeho spoluhráčům v ofenzivě scházela trocha přesnosti ve finální fázi. Největší šancí domácích byl tak závar po rohovém kopu, kdy tečovaný míč T. Kropáčkem nedokázal za záda J. Opaska usměrnit V. Zdeněk.

Prakticky z protiútoku udeřilo na druhé straně hřiště, kde se lobem prezentoval C. Jarkuliš a zajistil malínské rezervě už dvoubrankové vedení - 2:4. V závěrečných minutách ještě aktéři duelu nabídli po jedné trefě do černého: nejprve svou druhou branku zaznamenal M. Šťastný - 2:5 a v úplném závěru využil J. Víta špatného odkopu a levou nohou stanovil konečné skóre - 3:5.

Branky: 14. A. Dlouhý, 26. T. Kropáček, 90. J. Víta - 9. J. Trousil, 29. M. Šťastný, 43. C. Jarkuliš z penalty, 72. C. Jarkuliš, 88. M. Šťastný. Rozhodčí: T. Sýkora (Lučice).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - J. Zelený, L. Menšík, D. Dvořák, J. Červinka - A. Dlouhý, I. Hájek, J. Hájek, J. Víta, B. Kropáček - T. Kropáček. Střídali: R. Mutl, V. Zdeněk, M. Liberský.

Příští zápas: Miskovice - Č. Janovice B (sobota 13. června od 17 hodin).

Další výsledky 25. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Křesetice B 4:2, Kačina - Zbraslavice B 3:0 kontumačně (hosté se ze zápasu předem omluvili), Močovice - Nepoměřice 4:3 pk, Zruč n. S. B - Malešov B 2:3, Kaňk B - Miskovice 0:4. (tk)