Nové Dvory odmítly třígólového vedení a pak i penaltový bonus

7. 9. 2014

Vítězství, které by mělo mít velmi pozitivní vliv na psychiku mužstva. Právě takové vybojovali červenojanovičtí fotbalisté nad Novými Dvory. A nic na tom, že nebylo oceněno plným počtem bodů.

3. kolo
neděle 7. září 2014 od 17 hodin
Červené Janovice – Nové Dvory 3:3 (2:3), na penalty 4:2

cj-nove-dvory-20140907-14.jpgPo půlhodině hry by si na domácí tým vsadil už asi jen málokdo. Loňský účastník okresního přeboru totiž překvapivě získal rychlé třígólové vedení, když k neudržení byl zejména V. Melša. Ten při prvním gólu dokonce nasadil brankáři J. Červinkovi, který mezi tyčemi zaskočil za zraněné M. Valentu a J. Hájka, jesličky.

Jestli si však v tu chvíli někdo myslel, že je takzvaně po zápase, tak se mýlil. Ještě do přestávky oživil červenojanovické naděje alespoň na jednobodový zisk R. Vavřina, jenž chladnokrevně proměnil dvě šance, do kterých ho poslal L. Červinka, respektive V. Bouma, a po 214 minutách prolomil střelecké trápení svého mužstva v nové sezoně.

Po změně stran bylo i za dohledu pozorovatelů z Křesetic stále o co hrát a Červené Janovice vycítily příležitost. Ofenzivní činnost hostujícího celku s přibývajícími minutami slábla, ovšem ani na opačné polovině hrací plochy to nebyla žádná sláva, protože velmi aktivní R. Vavřina zůstával na hrotu útoku až příliš osamocený a jeho neméně iniciativní spoluhráč L. Menšík na levé straně zálohy nestíhal být všude.

Když už domácí trenér J. Víta spřádal plány na hru vabank, přišla komplikace v podobě vynuceného odstoupení obránce L. Hájka. Ten si při rozehrání přímého kopu „utrhl“ tříslo a s největší pravděpodobností pro něj podzimní část sezony skončila. Červenojanovický celek musel zápas dohrát v deseti, protože jeho jediný náhradník I. Hájek už předtím vystřídal J. Vítu.

Závěrečných patnáct minut tedy bylo pro Červené Janovice náročných, ale touha po bodovém zisku hnala tým dopředu. A vyplatilo se: v 79. minutě zařídili vyrovnání nejlepší janovičtí hráči - R. Vavřina přihrál L. Menšíkovi, který z úhlu prostřelil gólmana M. Černého.

Protože se pak už oba kolektivy soustředily hlavně na to, aby neinkasovaly, muselo zafungovat nové pravidlo - pozápasové pokutové kopy. Ty lépe zvládlo domácí mužstvo, tentokrát s V. Boumou mezi tyčemi, které tak získalo první bod za remízu a druhý za vyhraný penaltový rozstřel.

Branky:
34., 42. R. Vavřina, 79. L. Menšík - 7., 23. V. Melša, 9. M. Špírek. Rozhodčí: I. Fencl (Chmeliště).

Penaltový rozstřel: R. Vavřina (proměnil), L. Menšík (proměnil), T. Menšík (přestřelil), T. Dvořák (proměnil), D. Dvořák (proměnil) - M. Vaněk (proměnil), M. Melša (tyč), M. Špírek (přestřelil), J. Procházka (proměnil), T. Vaněk (už nekopal).

Č. Janovice: J. Červinka - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - D. Dvořák, T. Menšík, J. Víta, D. Uher, L. Menšík - R. Vavřina. Střídal: I. Hájek. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Křesetice - Č. Janovice (sobota 13. září od 17 hodin).

Další výsledky 3. kola III. třídy: Hlízov - Kácov B 3:2, Žleby - Horky 1:5, Tupadly B - Křesetice 3:0, Bílé Podolí B - Suchdol B 6:1, Rataje n. S. - Kluky 1:3, Paběnice B - Sedlec B 2:3. (lh)