Opakované selhání v koncovce po prohře s Podolím zamrzelo

12. 10. 2014

I po osmém kole zůstali fotbalisté Červených Janovic bez výhry za tři body a z tohoto pohledu jsou na tom spolu s posledními Žleby nejhůře. Doma nepřemohli Bílé Podolí, které muselo řešit souběh zápasů.

8. kolo
neděle 12. října 2014 od 16 hodin
Červené Janovice – Bílé Podolí B 1:2 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Bílé Podolí B 1:2 (0:0). Foto: Luboš HájekHosté tedy přijeli bez posil z áčka a po nezáživné úvodní pětiminutovce museli čelit sérii šancí: v 9. minutě J. Laudát po centru L. Menšíka přestřelil bránu, v 10. minut nohou vytěsnil brankář A. Beran střelu T. Menšíka po přihrávce R. Vavřiny, ten v 17. minutě po dlouhém výkopu gólmana J. Hájka trefil míčem spojnici, v 24. minutě skončila příležitost V. Menšíka rohovým kopem a v 38. minutě po dalším dlouhém výkopu J. Hájka se po nedorozumění hostující obrany ocitl sám před A. Beranem R. Vavřina, ovšem jen těsně minul jednu z tyčí.

Jak výčet naznačuje, dobrých možností ke skórování měli janovičtí hráči už v prvním poločase opravdu dost, leč v koncovce pohořeli. Nebyla to však hra na jednu bránu, jak by se mohlo zdát. S přibývajícími minutami získávalo podolské mužstvo územní převahu a prezentovalo se o poznání hezčím fotbalem. Párkrát také ukázalo, že se bude muset mít na pozoru i domácí obrana, a například proti L. Chmelařovi J. Hájek potvrdil, proč je v Červených Janovicích v současné době jedničkou mezi tyčemi.

Co fotbalisté Bílého Podolí naznačili v první půli, to dokonali po přestávce. Dále pokračovali v kombinační hře, díky které se ani moc nenaběhali, a v 54. minutě k tomu přidali i chytrost. Z rychle rozehraného trestného kopu šikovně vsítil nejmladší hráč sestavy - ještě sedmnáctiletý M. Netáhlo - úvodní gól zápasu. Vzápětí nechybělo mnoho, aby domácí kolektiv „dorazil“ Z. Doubek, ale jeho pumelice jenom těsně minula šibenici.

Jak z rohového kopu protivníka vytěžit branku ve svůj prospěch, předvedly Červené Janovice v 64. minutě: míč vyboxovaný J. Hájkem vyvezl předstoper T. Dvořák, narazil si ho dvakrát s L. Menšíkem a přízemní střelou vyrovnal. Snaha domácích o výsledkový zvrat byla poté patrná, ovšem míjela se účinkem.

Podolští měli protizbraň v podobě častějšího držení míče, čímž nepustili soupeře do tlaku. Naopak sami udeřili. V 68. minutě M. Netáhlo trefil z polohy sedícího hráče při závaru v malém vápně ještě tyč, aby v 76. minutě I. Kachmarskyy vybojoval v janovické šestnáctce balon pro Z. Doubka, který v pohodě vrátil svému celku vedení, z něhož nakonec bylo i vítězství ve stejném poměru jako loni na podzim - čtěte ZDE.

Branky: 64. T. Dvořák - 54. M. Netáhlo, 76. Z. Doubek. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Červinka, V. Bouma, T. Dvořák, J. Červinka - J. Laudát, A. Dlouhý, T. Menšík, L. Menšík - V. Menšík, R. Vavřina. Připraven byl: M. Dlouhý. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Hlízov - Č. Janovice (sobota 18. října od 15.30 hodin).

Další výsledky 8. kola III. třídy: Horky - Kácov B 2:3, Křesetice - Rataje n. S. 3:4, Žleby - Paběnice B 0:3, Tupadly B - Hlízov 1:4, Suchdol B - Sedlec B 4:1, Nové Dvory - Kluky 2:3 pk. (lh)