Opojeni vítězstvím zamkli v kabinách rozhodčího i delegáta

29. 3. 2015

Pevné základy teprve druhé výhře za tři body dali fotbalisté Červených Janovic už v prvním poločase utkání se suchdolskou rezervou. Ta kvůli souběhu zápasů nemohla využít posily z áčka, které podlehlo Nymburku.

15. kolo
neděle 29. března 2015 od 12.30 hodin
Červené Janovice – Suchdol B 3:1 (3:0)

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekDomácímu mužstvu pomohl v netradičním čase výkopu k přiblížení tříbodového cíle brzký gól, když si v 6. minutě na rohový kop L. Menšíka naběhl stoper V. Bouma. V 30. minutě se prosadil navrátilec z podzimního hostování v Třemošnici Z. Schneiderwind po přihrávce T. Menšíka a ten si na svůj zápis do střelecké listiny počkal do 45. minuty, kdy snad ani nemohl minout odkrytou bránu po neodolatelné nabídce od Z. Schneiderwinda.

Jestliže se červenojanovičtí fanoušci v první půli namlsali, tak po změně stran byli o to více zklamaní. Hráči jim totiž moc radosti a pohledných okamžiků nenabídli. Spíš předváděli hru ve stylu účel světí prostředky - vsadili na obranu a do útoku se moc nehnali. Na pasivitu naštěstí pro ně doplatili jenom jednou: v 65. minutě J. Laudát fauloval ve vlastní šestnáctce V. Schwarze a nařízenou penaltu proměnil M. Volný.

Zajímavostí zápasu bylo, že na rozhodčího L. Kocourka dohlížel delegát M. Pospíšil. Oba se při zhodnocení výkonu sudího zdrželi v kabinách, a protože si jich nikdo nevšiml, zůstali tam zamčeni a museli vylézt oknem. Fotbalisté a funkcionáři Červených Janovic totiž pospíchali na derby béček do Zbraslavic, kde domácí celek rovněž zvítězil 3:1.

Branky: 6. V. Bouma, 30. Z. Schneiderwind, 45. T. Menšík - 65. M. Volný z penalty. Rozhodčí: L. Kocourek (Uhlířské Janovice). Delegát: M. Pospíšil (Vrdy).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - L. Hájek, J. Hájek, D. Uher, T. Menšík, L. Menšík - Z. Schneiderwind. Střídal: A. Dlouhý. Připraven byl: D. Dvořák. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Nové Dvory - Č. Janovice (neděle 5. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 15. kola III. třídy: Rataje n. S. - Horky 2:3, Hlízov - Sedlec B 0:1, Bílé Podolí B - Kácov B 1:6, Tupadly B - Nové Dvory 9:1, Paběnice B - Kluky 2:3 pk, Žleby - Křesetice nehráno. (lh)