Optimistickou variantu zápasu roku načal poločasový žolík

30. 5. 2015

Zápasem roku se pro červenojanovické fotbalisty stal souboj s Ratajemi nad Sázavou. V případě výhry by si už mohli gratulovat k záchraně ve třetí třídě, neúspěch by jim situaci v tabulce značně zkomplikoval.

24. kolo
sobota 30. května 2015 od 17 hodin
Červené Janovice – Rataje nad Sázavou 4:2 (2:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Rataje nad Sázavou 4:2 (2:1). Foto: Pavla HájkováOptimističtější varianta se začala naplňovat už v 10. minutě, kdy se míč po ose R. Vavřina - Z. Schneiderwind dostal k L. Červinkovi, jemuž stačilo placírkou trefit odkrytou bránu. Stejný hráč se do střelecké listiny zapsal také podruhé, když si ve 14. minutě dobře naběhl na centr R. Vavřiny.

L. Červinka už před utkáním avizoval, že kvůli pracovním povinnostem bude moct odehrát jen první poločas, a tak při svém pobytu na hřišti rozhodně nezahálel. „Však jsem ho celý týden uháněl, aby přišel aspoň na chvíli,“ usmíval se jeden z domácích trenérů Josef Víta.

Ještě spokojenější kouč mohl být, kdyby do konce úvodní půle proměnili jeho svěřenci své další výhodné příležitosti, především pak Z. Schneiderwind, který například rozezněl tyč. Místo třeba čtyřbrankového vedení však zápas zdramatizoval ratajský L. Kocourek, když v 37. minutě zaznamenal kontaktní gól.

Byl to ale právě Z. Schneiderwind, kdo krátce po změně stran - v 47. minutě - vrátil svému mužstvu klidnější náskok. Ten v 65. minutě ještě navýšil R. Vavřina a ve sportovním areálu v Červených Janovicích začalo být hodně veselo. Ničemu pak nevadilo, že jiné šance už zůstaly nevyužity a že hosté v 88. minutě zkorigovali D. Markem konečný stav zápasu na 4:2.

Vzhledem k tomu, že červenojanovičtí fotbalisté získali dvě kola před koncem mistrovské sezony 2014/2015 před Ratajemi nad Sázavou i Křeseticemi šestibodový náskok a mají s oběma soupeři lepší vzájemnou bilanci, tak se o třetitřídní příslušnost už nemusí strachovat.

„Byli jste lepší a vyhráli jste zaslouženě,“ sportovně uznalo svou porážku hned několik ratajských hráčů.

Branky: 10., 14. L. Červinka, 47. Z. Schneiderwind, 65. R. Vavřina - 37. L. Kocourek, 88. D. Marek. Rozhodčí: V. Müller (Čáslav).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - L. Červinka, D. Dvořák, T. Menšík, R. Vavřina, L. Menšík - Z. Schneiderwind. Střídali: L. Hájek, D. Uher, M. Liberský, A. Dlouhý.

Příští zápas: Kluky - Č. Janovice (neděle 7. června od 17 hodin).

Další výsledky 24. kola III. třídy: Horky - Hlízov 2:1 pk, Tupadly B - Kluky 6:0, Křesetice - Kácov B 1:2, Bílé Podolí B - Paběnice B 3:0, Nové Dvory - Suchdol B 5:2, Žleby - Sedlec B nehráno. (lh)