Pepíci se na malém vápně překonávali v zahazování šancí

31. 8. 2014

Na moc velké vyskakování to zatím v nové sezoně v Červených Janovicích nevypadá. A-tým si v Suchdole připsal druhou čtyřgólovou porážku a s hrozivým skóre 0:8 se po dvou kolech ocitl na dně tabulky III. třídy.

2. kolo
neděle 31. srpna 2014 od 17 hodin
Suchdol B – Červené Janovice 4:0 (2:0)

Mistrovské utkání Suchdol B - Červené Janovice 4:0 (2:0). Foto: Josef HájekSuchdolský celek sloučením béčka a céčka omladil kádr a uchoval si styl hry. Když v sestavě zbylo místo i na posily z áčka V. Chadrabu či R. Tafela, nebylo divu, že v zápase dominoval. Právě jmenovaní hráči se jako jediní zapsali do střelecké listiny - V. Chadraba dokonce hned třikrát, poprvé už v 5. minutě po rohovém kopu.

Hosté - už bez Z. Schneiderwinda, který byl uvolněn na hostování do Třemošnice - si sice také vytvořili vyložené šance, ale s jejich proměňováním se zrovna nevyznamenali. V tomto směru se překonávali především Pepíci - v prvním poločase promarnil gólovou příležitost hrající trenér J. Víta, který v dobrém střeleckém postavení zbytečně nahrával, po změně stran nevyzrál na domácího brankáře střelou do protipohybu J. Hájek a za několik málo minut tutovkou pohrdl J. Červinka, který vůbec nezamířil mezi tyče.

„Budeme muset trénovat střelbu z malého vápna,“ trpce se v červenojanovické šatně po skončení zápasu pousmál David Uher. To jeho bývalý spoluhráč Jan Rada, který se přijel na kole z Kutné Hory podívat na závěr utkání, nasadil v hlase vážnější tón: „Pořád vás sleduju. Netrénuje se, tak se pak nemůžete divit, že jsou takové výsledky. Jak se říká, holou prdelí ježka neumlátíš!“

I přes neutěšenou bilanci v prvních dvou odehraných kolech mužstvo trenéra J. Víty zatím nepanikaří. Podobný scénář se vzhledem k vysoké kvalitě soupeřů totiž dal očekávat, a tak sezona pro červenojanovické fotbalisty začne de facto první zářijovou neděli, kdy hostí Nové Dvory. „Musíme ale začít proměňovat šance a zpevnit střed obrany, neboť stopeři často bezhlavě útočí, pak na svých postech chybějí a dostáváme laciné góly,“ má jasno kouč Josef Víta.

Branky: 5., 63., 76. V. Chadraba, 42. R. Tafel. Rozhodčí: F. Křivka (Radim).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - J. Laudát, T. Menšík, J. Víta, R. Vavřina, L. Menšík - J. Červinka. Střídali: J. Hájek, D. Uher. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Nové Dvory (neděle 7. září od 17 hodin).

Další výsledky 2. kola III. třídy: Horky - Rataje n. S. 4:0, Kácov B - Bílé Podolí B 7:2, Křesetice - Žleby 5:1, Kluky - Paběnice B 6:5 pk, Sedlec B - Hlízov 3:2, Nové Dvory - Tupadly B 0:4. (lh)