Předseda klubu vypsal za výhru v derby peněžitou prémii

12. 4. 2015

Derby okořeněné záchranářskými starostmi. To byl souboj fotbalistů Červených Janovic a Křesetic. V psychické výhodě nastoupil domácí kolektiv, který mohl jít v případě výhry do sedmibodového trháku.

17. kolo
neděle 12. dubna 2015 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Křesetice 2:1 (2:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Křesetice 2:1 (2:1). Foto: Luboš HájekČervené Janovice si v posledních dvou zápasech připsaly dvě vítězství a další by se jim velmi šiklo i tentokrát. Vždyť se hrálo takzvaně o šest bodů. Vědom si toho samozřejmě byl také předseda klubu R. Vavřina, který kvůli nachlazení sice nemohl nastoupit, ale namotivoval mužstvo tisícikorunovou prémií.

Kouzlo Františka Palackého na bankovce zřejmě zapůsobilo, protože už v 5. minutě po přihrávce Z. Schneiderwinda otevřel gólový účet zápasu D. Uher. Načatého soupeře však domácí tým nedorazil. Naopak se za několik okamžiků překvapivě začal rozkládat vlastním přičiněním, když společnou řeč na hřišti nenašli spoluhráči Z. Schneiderwind a J. Červinka. Ten se dokonce nechal sám vystřídat a vzájemné slovní výpady rázem ustaly.

Ještě než se tak stalo, padl ve 20. minutě vyrovnávací gól J. Charváta a v 31. minutě L. Menšík nadvakrát proměnil penaltu, která se kopala po faulu na Z. Schneiderwinda, jehož do šance hezkou přihrávkou poslal T. Menšík. Červené Janovice tedy opět vedly, ovšem cesta k tříbodovému zisku byla stále hodně dlouhá, zvláště když jejich soupeř měl ve druhé půli výhodu nakloněné roviny hrací plochy.

Hostům se nedala upřít snaha, ale v ofenzivní činnosti jim to příliš nešlo. V první řadě se zbytečně dopouštěli velkého množství útočných faulů a pak jim očividně chyběl zraněný D. Bláha, který bývá v šestnáctce soupeře hodně silný především po centrovaných balonech. Přesto měl po rohovém kopu M. Ptáčníka velkou šanci J. Faltýn, ovšem gólman M. Valenta dokázal míč na poslední chvíli zkrotit na brankové čáře.

A když se v závěru utkání neprosadil z přímého kopu na hranici velkého vápna  - Křesetice se dožadovaly spíše odpískání penalty - ani osvědčený exekutor standardních situací M. Suchorebský, který nastřelil míčem pouze zeď, mohly se Červené Janovice radovat ze třetí jarní výhry v řadě. „Až je škoda, když nám to teď tak jde, že budeme mít příští víkend volno kvůli vystoupení Žlebů z rozehrané soutěže,“ neslo se kromě oslavného pokřiku po zápase červenojanovickou šatnou.

Branky: 5. D. Uher, 31. L. Menšík - 20. J. Charvát. Rozhodčí: J. Uher (Uhlířské Janovice).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - J. Červinka, D. Uher, J. Hájek, T. Menšík, L. Menšík - Z. Schneiderwind. Střídali: M. Liberský, L. Hájek. Připraveni byli: A. Dlouhý, J. Zelený.

Příští zápas: Č. Janovice - Tupadly B (sobota 25. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 17. kola III. třídy: Rataje n. S. - Sedlec B 3:2 pk, Hlízov - Suchdol B 6:0, Kluky - Horky 2:3, Paběnice B - Kácov B 1:2, Bílé Podolí B - Nové Dvory 7:4, Žleby - Tupadly B nehráno. (lh)