Při dvou penaltových mečbolech na Klukách jen zvonily tyče

7. 6. 2015

S vědomím toho, že záchranářské starosti ve třetí třídě jsou v mistrovské sezoně 2014/2015 nenávratně pryč, nastoupili červenojanovičtí fotbalisté na Klukách, které ještě neměly nic jistého, a tak by se jim výhra hodila.

25. kolo
neděle 7. června 2015 od 17 hodin
Kluky – Červené Janovice 1:1 (1:0), na penalty 4:3

Mistrovské utkání Kluky - Červené Janovice 2:1 pk (1:0). Foto: Pavla HájkováPodle potřeb také vypadala samotná hra. Domácí fotbalisté se do soupeře pustili se vší vervou, když na tvrdém a hrbolatém terénu zvolili jednoduchou taktiku v podobě nakopávaných míčů za obranu. Pokud k tomu přidali dlouhé auty do šestnáctky, ujali se po jednom z nich už v 9. minutě vedení J. Šrámkem.

Hosté se bez dvou největších opor - stopera V. Boumy a útočníka Z. Schneiderwinda - na mnoho nezmohli a v prvním poločase se vlastně ani nedostali do žádné šance. Naopak mohli být rádi, že vícekrát neinkasovali.

Velmi podobné to bylo i na začátku druhé půle, kdy míče z kopaček aktivních hráčů Kluků létaly těsně vedle tyčí svatyně hájené M. Valentou. To Červené Janovice zahrozily poprvé v 66. minutě a hned z toho bylo vyrovnání: J. Červinka nacentroval balon na L. Menšíka, který přeloboval brankáře L. Korejtka a pak si ještě stačil doběhnout gól pojistit.

Studenou sprchu pro domácí kolektiv mohl zanedlouho umocnit A. Dlouhý, ovšem jeho nepříjemnou střelu vytěsnil L. Korejtko na rohový kop. Ve zbytku utkání Kluky „zlobily“ více, nicméně remízový stav se už nezměnil, a tak přišly na řadu pozápasové penalty.

V nich měly k jednomu bodu navíc díky výkonu gólmana M. Valenty a bezchybné střelbě první trojice exekutorů blíže Červené Janovice, ovšem od čtvrté série začaly při (ne)proměňování „mečbolů“ zvonit tyče a vše „dokonal“ matador I. Hájek, který v rozhodující chvíli školácky přestřelil bránu.

Branky: 9. J. Šrámek - 66. L. Menšík. Rozhodčí: L. Kocourek (Uhlířské Janovice).

Penaltový rozstřel: R. Siváček (neproměnil), L. Osztatni (proměnil), J. Balázs (neproměnil), J. Šrámek (proměnil), M. Kadlec (proměnil), M. Šrámek (proměnil) - J. Červinka (proměnil), L. Menšík (proměnil), T. Menšík (proměnil), L. Hájek (tyč), B. Laudát (břevno), I. Hájek (přestřelil).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Červinka, L. Hájek, J. Laudát, B. Laudát - L. Červinka, D. Dvořák, T. Menšík, L. Menšík - V. Menšík, R. Vavřina. Střídali: A. Dlouhý, I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Sedlec B (neděle 14. června od 17 hodin).

Další výsledky 25. kola III. třídy: Rataje n. S. - Bílé Podolí B 3:5, Nové Dvory - Horky 0:2, Suchdol B - Křesetice 8:3, Sedlec B - Tupadly B 1:2, Paběnice B - Hlízov 1:0, Kácov B - Žleby nehráno. (lh)