Po krátké sérii dobrých výsledků za pět bodů zamířili fotbalisté červenojanovického béčka za rezervou na Kaňk. Při pohledu do tabulky někteří mohli opět trochu nečekaně stavit hostující tým do role favorita.

7. kolo
5. října 2014 od 16 hodin
Kaňk B - Červené Janovice B 4:2 (4:1)

Mistrovské utkání Kaňk B - Červené Janovice B 4:2 (4:1). Foto: Petr SeveraČervenojanovičtí hráči ale tuto možnost odmítali už před zápasem, dobře si totiž pamatovali na zápasy z loňské sezony, v nichž inkasovali v součtu dvanáct branek, zatímco síť soupeře nerozvlnili ani jednou. A dění na hřišti jim hlavně v prvním poločase dalo za pravdu.

Nepříznivou statistiku sice červenojanovičtí fotbalisté napravili hned v 6. minutě - po přihrávce T. Kropáčka si V. Menšík zkušeně poradil se soupeřovými obránci i brankářem a zařídil svému celku vedení, avšak radost trvala pouze čtyři minuty: po zmatcích v defenzívě se míč po sérii odrazů, na jejichž konci byl F. Boudabouza, objevil za zády gólmana M. Valenty a bylo srovnáno.

Aktivnější domácí tým i nadále kontroloval tempo hry a především díky zatažené obraně hostů dostával uprostřed hřiště spoustu prostoru na rozehrávku. Ve 24. minutě už kaňkovská rezerva vedla, když se nemýlil kapitán J. Němec. O dalších šest minut později fauloval M. Vamberského v šestnáctce A. Dlouhý a z nařízené penalty D. Matz navýšil vedení na 3:1. Hosté byli v tu chvíli zralí "na ručník" a vyhlíželi poločasovou přestávku. Ještě před ní se ovšem prosadil hlavou P. Novotný a zařídil domácím do druhé půle pohodlný náskok.

Úvod dějství po změně stran opět patřil červenojanovickému týmu: v 53. minutě vyslal V. Menšíka do samostatného úniku I. Hájek a suverénní zakončení vykřesalo rezervě naději. Místo pohledného fotbalu se však ve druhé polovině utkání začalo na hřišti jiskřit a hlavní rozhodčí K. Kafka musel tasit několik žlutých karet. Mnoho krásy tak utkání už nenabídlo, i když se hostující tým zlepšil a vyrovnal hru. Bránu P. Maliny ale červenojanovičtí fotbalisté výrazněji neohrozili, a tak se ze zasloužené výhry radovala kaňkovské béčko.

Branky: 13. F. Boudabouza, 24. J. Němec, 30. D. Matz z penalty, 44. P. Novotný - 6., 53. V. Menšík. Rozhodčí: K. Kafka (Sedlec).

Č. Janovice B: M. Valenta - R. Mutl, J. Laudát, O. Menšík, A. Dlouhý - M. Dlouhý, D. Dvořák, T. Menšík, I. Hájek - T. Kropáček, V. Menšík. Střídali: J. Červinka, R. Sedláček. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Soběšín (neděle 19. října od 15.30 hodin).

Další výsledky 7. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Malín B 3:1, Močovice - Křesetice B 2:1, Zruč n. S. B - Soběšín 6:1, Zbraslavice B - Miskovice 0:2. (tk)