První jarní duel přerušila rvačka, kterou vyšetřovala policie

21. 3. 2015

V úvodu jara se červenojanovické fotbalové rezervě postavilo do cesty malešovské béčko. Soupeř, z jehož hřiště si na podzim odvezla trochu překvapivě všechny tři body. Podobný cíl měli domácí hráči i tentokrát.

14. kolo
sobota 21. března 2015 od 15 hodin
Červené Janovice B – Malešov B 1:2 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Malešov B 1:2 (0:0). Foto: Romana FilipováTi se pod hrozbou pokut za pozdní příchody trousili na hřiště přesně na čas, někteří i s mírným zpožděním a různým druhem omluv, ale vše nahrávalo tomu, že se tentokrát opravdu začne včas. Jenže výpočetní technika, která by v budoucnu měla urychlit fotbalovou administrativu v České republice, byla tentokrát proti a po několika nedorozuměních s hranatým přístrojem se stejně začalo asi s patnáctiminutovým zpožděním.

Průběh prvního poločasu připomínal spíš bitvu o to, kdo se rychleji zbaví míče. Neposedný terén, nepřesné přihrávky a špatné zpracování byly doménou většiny fotbalistů na hřišti. A také se několikrát vyznamenal domácí brankář M. Valenta, který musel vytáhnout bravurní zákroky proti střelám soupeřových útočníků.

Červené Janovice hrozily z přímých kopů, které však nezužitkovaly, a dvakrát se v nadějné příležitosti objevil A. Dlouhý, ale ideální příležitost pro zakončení vždy prováhal.

Pokud první půle příliš fotbalové krásy nenabídla, tak v tom druhém to bylo snad ještě horší. Ovšem - zatímco se toho 75 minut na hřišti moc nedělo, tak v poslední čtvrthodině o rozruch nouze rozhodně nebyla.

Nejdříve v 75. minutě zužitkoval mírnou převahu malešovské rezervy střídající P. Měšťák a poslal hosty do vedení. Domácí se nenechali zahanbit a hned z protiútoku ohrozili branku V. Novotného, z následného rohového kopu se blýskl krásnou střelou zpoza vápna I. Hájek a bylo vyrovnáno. Autor gólu tak nechal zavzpomínat na podzimní vzájemné střetnutí, kdy podobným způsobem propálil vše, co mu stálo v cestě.

V 80. minutě se duel na několik minut musel přerušit, protože si pozornost vyžádala šarvátka údajně vyprovokovaná jedním z vystřídaných hráčů Malešova R. Báčou s domácími fanoušky. Pořadatelská služba naštěstí včas zasáhla a po krátké pauze se mohlo pokračovat, i když v samém závěru už s asistencí zbraslavických policistů, kteří přijeli událost vyšetřit.

Nepříjemná událost pro některé fotbalisty znamenala ztrátu koncentrace. V 84. minutě toho využil malešovský L. Hála a ve vápně nikým neatakovaný rozhodl o osudu utkání.  Protože rozhodčí M. Semirád i přes dlouhé přerušení ve druhém dějství nenastavil ani minutu, tak se hosté mohli radovat z tříbodového zisku.

„Byl to takový typický remízový zápas,“ zhodnotil zápas kapitán malešovské rezervy Tomáš Černý.

Červenojanovičtí fotbalisté mají v následujících kolech co napravovat, avšak hned příští neděli je čeká derby béček ve Zbraslavicích, kde v posledním vzájemném střetnutí utrpěli ostudný desetigólový debakl.

Pozápasové dozvuky

Sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora nařídila oddílu SK Malešov uhradit dle Rozpisu mistrovských soutěží pokutu ve výši 500 korun za neobsazení oddílového asistenta rozhodčího v utkání Červené Janovice B - Malešov B. Domácí klub by měl peníze dostat do 14. dubna.

Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora řešila čtrnáct dnů incident, který se stal v době zápasu Červené Janovice B - Malešov B. Ve středu 1. dubna vyslechla hlavního pořadatele R. Vavřinu a trvala na účasti malešovského hráče R. Báči. Ten se však ani ve čtvrtek 9. dubna na opakovanou výzvu bez omluvy nedostavil na jednání, a proto byl jeho mateřský oddíl potrestán pokutou ve výši 1000 korun. Případ byl odložen na středu 15. dubna, kdy hříšník z Malešova vyfasoval za fyzické násilí v areálu fotbalového hřiště dvouměsíční zastavení závodní činnosti nepodmíněně.

Branky: 77. I. Hájek - 75. P. Měšťák, 84. L. Hála. Rozhodčí: M. Semirád (Vinice).

Č. Janovice B: M. Valenta - J. Zelený, J. Laudát, B. Čochnář, L. Červinka - V. Menšík, J. Víta, I. Hájek, D. Dvořák - T. Kropáček, A. Dlouhý. Střídali: J. Červinka, R. Mutl. Připraveni byli: M. Sýkora, R. Sedláček. Mužstvo vedli: M. Kavka, O. Menšík.

Příští zápas: Zbraslavice B - Č. Janovice B (neděle 29. března od 15 hodin).

Další výsledky 14. kola IV. třídy, sk. B: B: Soběšín - Miskovice 0:2, Kačina - Močovice 1:0 pk, Kaňk B - Zbraslavice B 1:3, Zruč n. S. B - Nepoměřice 2:0. (tk)