Rekonvalescent si hned po návratu k fotbalu neodpustil kecy

2. 11. 2014

V derby červenojanovické a křesetické fotbalové rezervy se chléb lámal až v závěru utkání, kdy hosté vstřelili dva góly. Bezbrankový stav uťala v 83. minutě penalta, kterou po faulu B. Čochnáře proměnil J. Franc.

11. kolo
neděle 2. listopadu 2014 od 14 hodin
Červené Janovice B – Křesetice B 0:2 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLP„Bohouš dlouho otálel s rozehráním míče, a když ho chtěl odkopnout do bezpečí, trefil už nohu atakujícího protihráče,“ popsal rozhodující moment zápasu červenojanovický kapitán Jan Laudát.

On sám viděl duel jako vyrovnaný se šancemi na obou stranách. „Naše zakončení byly spíše šouráky. A když už se povedla dělovka, tak T. Menšík přestřelil bránu. Pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát. To je naše slabina,“ zdůraznil Jan Laudát.

Křesetice byly v útoku nebezpečnější, a tak brankář M. Valenta musel řešit daleko zapeklitější situace než jeho protějšek. Čisté konto dokázal udržet až do zmíněné 83. minuty, podruhé kapituloval v 90. minutě po rohovém kopu a následné trefě teprve patnáctiletého T. France.

I přes porážku přinesl domácímu oddílu zápas s křesetickým béčkem radost. K fotbalu se totiž po delší pauze způsobené zraněním a nutnou operací poprvé vrátil B. Laudát. „Slávek odehrál na levé straně obrany celé utkání a docela mu to šlo, jen si mohl odpustit kecy, za které už v jedenácté minutě dostal žlutou kartu. Koleno mu drželo, tak snad to bude dobrý,“ řekl na adresu svého mladšího bratra Jan Laudát.

Branky: 83. J. Franc z penalty, 90. T. Franc. Rozhodčí: L. Kocourek (U. Janovice).

Č. Janovice B: M. Valenta - V. Zdeněk, J. Laudát, O. Menšík, B. Laudát - M. Dlouhý, D. Dvořák, I. Hájek, A. Dlouhý - R. Sedláček, V. Menšík. Střídali: T. Menšík, B. Čochnář, R. Mutl. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Malín B - Č. Janovice B (neděle 9. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 11. kola IV. třídy, sk. B: Močovice - Zbraslavice B 3:4 pk, Kačina - Malešov B 3:0, Zruč n. S. B - Miskovice 1:2, Kaňk B - Malín B 4:2. (lh)