Rozjeté Tupadly si stoprocentní bilanci nenechaly pokazit

27. 9. 2014

Obstát se ctí v souboji s prvním týmem tabulky a třeba ho i šokovat si v Tupadlech dali za cíl fotbalisté Červených Janovic. První část se jim povedla, ta druhá už byla nad jejich síly, zvlášť když řešili díry v sestavě.

6. kolo
sobota 27. září 2014 od 16.30 hodin
Tupadly B  Červené Janovice 3:0 (2:0)

Mistrovské utkání Star Tupadly B - Červené Janovice 3:0 (2:0). Foto: Luboš HájekAčkoliv zápas začal s patnáctiminutovým zpožděním, nastoupili do něj hosté pouze s deseti hráči a až po dvou minutách doplnil základní jedenáctku opozdilec D. Uher. Náhradníci nebyli žádní, přesto se outsider neměl herně za co stydět a nakonec i díky střelecké neschopnosti soupeře uhrál poměrně přijatelný výsledek. „Kdybychom takhle bojovali proti Žlebům, tak jsme v pohodě vyhráli,“ vrátil se ještě k nepovedené minulé neděli předseda červenojanovického oddílu Radek Vavřina.

Tupadelská rezerva neztratila v prvních pěti kolech ještě ani bod a do prodloužení série se směle pustila i v tomto duelu. V rozmezí deseti minut stačily dva přesné balony za obranu a hned z toho bylo už v 23. minutě dvougólové vedení, o které se zasloužil K. Koudelka. Další navýšení skóre měl v 28. minutě na kopačce V. Průcha, ovšem penaltu za faul J. Červinky na P. Šveřepu mu brankář J. Hájek bravurně chytil.

Hosté se po většinu času bránili, ale když zaútočili, musel se mít tupadelský brankář D. Lipták na pozoru. Do poločasové přestávky ho dvakrát prověřil R. Vavřina a po něm i T. Menšík. Krátce po změně stran poslal ještě jednu svou „navštívenku“ po velmi povedené střele do tyče R. Vavřina a potom už začalo trápení domácích útočníků T. Chleboráda a L. Vančury. Oba měli dohromady šest vyložených šancí na změnu skóre, ale buď vůbec netrefili bránu, nebo je vychytal J. Hájek.

Jak naložit s gólovou příležitostí jim ukázal P. Šveřepa: v 64. minutě sice nádhernou střelou z otočky jen orazítkoval míčem břevno, avšak v 86. minutě už po přihrávce T. Chleboráda nezaváhal a dal výsledku konečnou podobu.

Jeden neobvyklý moment v jinak velmi poklidném utkání si v 74. minutě připsal i hlavní rozhodčí P. Houška, když po souboji T. Dvořáka a L. Vančury nejdříve odpískal proti červenojanovickému celku penaltu, aby se po chvíli nechal od hráčů přesvědčit, že obránce nejprve zasáhl míč, a pokutový kop změnil na rohový.

Branky: 13., 23. K. Koudelka, 86. P. Šveřepa. Rozhodčí: P. Houška (Štrampouch).

Č. Janovice: J. Hájek - J. Červinka, V. Bouma, T. Dvořák, D. Uher - M. Dlouhý, T. Menšík, I. Hájek, A. Dlouhý, R. Vavřina - J. Víta. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Horky (sobota 4. října od 16.00 hodin).

Další výsledky 6. kola III. třídy: Horky - Sedlec B 8:3, Kácov B - Kluky 7:0, Křesetice - Hlízov 1:2, Žleby - Bílé Podolí B 1:4, Suchdol B - Rataje n. S. 4:0, Nové Dvory - Paběnice B 5:2. (lh)