Soběšín si odvezl dva body, přestože hrál celý zápas v devíti

19. 10. 2014

Po volnu v minulém kole čekal na červenojanovickou rezervu podle dosavadních výsledků přijatelný soupeř ze Soběšína. Ten při poslední návštěvě Červených Janovic v jarní části loňské sezony dostal „šestku".

9. kolo
neděle 19. října od 15.30 hodin
Červené Janovice B – Soběšín 1:1 (0:1), na penalty 2:3

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPHosté tak měli co napravovat, jenže k utkání odjeli pouze s devíti hráči. „Radši jim to ani nebudeme říkat," zněla slova I. Hájka před zápasem s obavou, aby jeho spoluhráči svého soupeře nepodcenili. Obavy se však naplnily a oslabený soupeř šel v 7. minutě po zmatcích v červenojanovické obraně a krásné střele P. Hejného do vedení.

To Soběšínu vydrželo až do druhého poločasu, protože domácí fotbalisté za prvních pětačtyřicet minut nedokázali pořádně ohrozit jeho svatyni. Největší šanci měl V. Menšík, jehož pokus přelobovat brankáře M. Krištofa skončil vedle. Naopak hosté svými protiútoky docela zatápěli, a tak se musel činit gólman M. Valenta.

Před nástupem do druhé půle červenojanovická rezerva promíchala sestavou a začala hrát po zemi. Do šancí ji však pozorná obrana Soběšína nepouštěla. Zaváhala až v 63. minutě, kdy se na zteč vydal R. Vavřina a s přehledem vyrovnal. Kdo by čekal, že se díky tomuto okamžiku poženou domácí kupředu a naopak Soběšín to položí, mýlil se. Nepřesné přihrávky a žádný pohyb v záložní řadě nemohly přinést červenojanovickému celku úspěch.

Jeho největší šancí ve zbytku utkání tak byla teč T. Kropáčka po střele I. Hájka zpoza vápna, která skončila nad bránou. Další pokusy R. Vavřiny končily pro změnu vedle nebo v rukavicích M. Krištofa. Vítěze utkání tak musely určit penalty, a vzhledem k tomu, že domácí hráči dali dostatek prostoru vyniknout M. Krištofovi, odvezl si Soběšín naprosto zasloužené a vybojované dva body.

Branky: 63. R Vavřina - 7. P. Hejný. Rozhodčí: K. Kafka (Sedlec).

Penaltový rozstřel: I. Hájek (proměnil), J. Laudát (neproměnil), A. Dlouhý (neproměnil), V. Menšík (neproměnil), D. Dvořák (proměnil), J. Červinka (neproměnil) - M. Pařízek (proměnil), J. Hejný (břevno), D. Brož (proměnil), P. Hejný (neproměnil), V. Brambora (neproměnil), P. Zeman (proměnil).

Č. Janovice B: M. Valenta - T. Menšík, R. Vavřina, J. Laudát, L. Menšík - M. Dlouhý, I. Hájek, D. Dvořák, T. Kropáček - R. Mutl, V. Menšík. Střídali: J. Červinka, L. Červinka, O. Menšík, A. Dlouhý, J. Hájek. Mužstvo vedl O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Křesetice B (neděle 2. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 9. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Malešov B 3:2, Močovice - Miskovice 1:2 pk, Kačina - Malín 3:0, Zruč n. S. B - Křesetice B 9:4. (tk)