Sudí nechal chytat svého syna za Kácov pouze deset minut

22. 3. 2015

Jenom překvapit a získat mohli červenojanovičtí fotbalisté v Kácově, kde zahájili jarní záchranářské práce ve třetí třídě. Ani sympatický výkon a brzké vyloučení brankáře soupeře jim však na úspěch nestačily.

14. kolo
neděle 22. března 2015 od 15 hodin
Kácov B – Červené Janovice 3:0 (2:0)

Mistrovské utkání Kácov B - Červené Janovice 3:0 (2:0). Foto: Luboš HájekPouze necelých deset minut si premiéru ve druhé polovině mistrovské sezony 2014/2015 užíval kácovský gólman O. Jonáš, pak došlo při rychlém protiútoku Červených Janovic k nedorozumění v defenzivě a on zahrál rukou mimo své pokutové území. Podle pravidel kopané nemohlo následovat nic jiného než červená karta, kterou z kapsy vytasil rozhodčí O. Jonáš starší, tedy otec vyloučené jedničky domácích.

Mezi tyče se postavil obránce J. Pospíšil a hned musel čelit trestnému kopu z nebezpečné vzdálenosti. Hosté se standardní situací naložili výborně - nacvičený signál v dokonalém provedení předvedli V. Bouma s R. Vavřinou, aby vzápětí poslal míč do sítě J. Červinka. Radost hostujícího mužstva však měla jepičí život, protože asistent rozhodčího M. Matějka signalizoval ofsajd...

Lídr soutěže si na hru v oslabení zvykl celkem rychle a v 15. minutě vstřelil P. Havlín úvodní branku zápasu. V jeho další fázi domácí tým sice nebyl tak dominantní, přes to si udržoval územní převahu a ještě do poločasové přestávky zvýšil v 39. minutě vedení M. Futera.

Červené Janovice vsadily podle očekávání na pozornou obranu v čele s výborným brankářem M. Valentou a na rychlé brejky. V jednom z nich se octil T. Menšík a protivník ho v nadějné pozici zastavil pouze za cenu ‘žlutočerveného’ faulu, brzy po změně stran poslal R. Vavřina do ještě výhodnější pozice J. Červinku, ale ten vůbec netrefil bránu.

Zejména kácovští diváci čekali podle reakcí na tribuně snadnější souboj a především výraznější rozdíl skóre, a tak byli rádi, že si mohli dopřát gólovou radost alespoň ještě potřetí, když se v 73. minutě naposledy trefil Š. Štorch.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený kácovský brankář O. Jonáš dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora za hraní rukou mimo pokutové území jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky: 15. P. Havlín, 39. M. Futera, 73. Š. Štorch. Rozhodčí: O. Jonáš st. (Polipsy). ČK: 10. O. Jonáš ml. (Kácov B).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, J. Laudát, J. Červinka - V. Menšík, T. Menšík, J. Hájek, D. Uher, B. Laudát - R. Vavřina. Střídali: L. Hájek, A. Dlouhý, D. Dvořák. Mužstvo vedli: J. Víta, R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Suchdol B (neděle 29. března od 12.30 hodin).

Další výsledky 14. kola III. třídy: Horky - Křesetice 3:1, Rataje n. S. - Paběnice B 0:1, Suchdol B - Tupadly B 1:0, Sedlec B - Bílé Podolí B 3:1, Kluky - Hlízov 1:0, Nové Dvory - Žleby nehráno. (lh)