To bylo telefonátů, aby na Kačinu vůbec někdo přijel hrát

20. 9. 2014

Splácaná sestava a vyloučení krátce po rozehrání druhé půle nebyly pro červenojanovické béčko překážkou, aby si z Kačiny odvezlo nečekaně dobrý výsledek - dvoubodovou výhru po penaltovém rozstřelu.

5. kolo
sobota 20. září 2014 od 16.30 hodin
Kačina – Červené Janovice 1:1 (0:1), na penalty 3:4

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPFavoritem utkání byl domácí tým, ale z územní převahy nic nevytěžil. Maximem se pro něj stalo vyrovnání, které zařídil P. Kopecký. To hosté spoléhali především na brejky a po jednom takovém se ujali díky V. Boumovi vedení.

„Po většinu času jsme se bránili, ovšem ve finále jsme mohli i vyhrát za tři body, kdyby asi dvě minuty před koncem zápasu proměnil svou velkou šanci Aleš Dlouhý,“ zmínil kapitán Červených Janovic Jan Laudát, který vzápětí přiblížil potíže s vytvářením základní jedenáctky: „Scházeli jsme se jako švábi na pivo. To bylo telefonátů, aby vůbec někdo přijel hrát. Za nepřítomné gólmany zaskočil Pepa Červinka.“

Hostující celek se navíc musel vyrovnat s vyloučením, neboť po dvou „žlutých“ faulech krátce po sobě si v 55. minutě červenou kartu od rozhodčího J. Havránka „vykoledoval“ D. Dvořák. Už zklidněný tak sledoval penaltový rozstřel pouze v civilu.

Při vyvrcholení remízového duelu se hrdinou okamžiku stal červenojanovický brankář J. Červinka, který první kopanou penaltu sám proměnil a při té poslední - rozhodující - vychytal skluzem V. Kopejska.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený D. Dvořák z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora za dvě žluté karty jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky:
P. Kopecký - V. Bouma. Rozhodčí: J. Havránek (Bratčice). ČK: 55. D. Dvořák (Č. Janovice).

Penaltový rozstřel: J. Červinka (proměnil), V. Bouma (neproměnil), J. Laudát (proměnil), A. Dlouhý (proměnil), T. Menšík (proměnil) - J. Machovský (tyč), P. Kopecký (proměnil), D. Kasal (proměnil), P. Kosprd (proměnil), V. Kopejsko (neproměnil).

Č. Janovice B: J. Červinka - A. Krycner, J. Laudát, O. Menšík, V. Zdeněk - M. Dlouhý, T. Menšík, D. Dvořák, A. Dlouhý - V. Bouma, J. Strejček. Střídal: M. Kavka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Zruč n. S. B (neděle 28. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 5. kola IV. třídy, sk. B: Močovice - Soběšín 7:0, Zruč n. S. B - Kaňk B 0:3, Malešov B - Malín B 3:1, Zbraslavice B - Křesetice B 4:3 pk. (lh)