Tři veteráni režírovali vítězství 'mladých pušek' v Soběšíně

16. 5. 2015

K souboji dvou nejhorších celků v béčkové skupině nejnižší okresní fotbalové soutěže zavítala červenojanovická rezerva do Soběšína. Musela se potýkat s absencemi, které ji donutily k výraznému omlazení kádru.

22. kolo
sobota 16. května 2015 od 17 hodin
Soběšín – Červené Janovice B 0:1 (0:0)

Fotbalové hřiště v Soběšíně. Foto: Luboš HájekJediný ze tří vedoucích mužstva O. Menšík, který pro tento zápas zbyl, obdržel až příliš mnoho omluvenek z různých důvodů, a proto hosté měli velké problémy, aby vůbec dali dohromady kompletní jedenáctku. V základní sestavě tak nastoupili tři zkušení veteráni M. Sýkora, I. Hájek a J. Víta, obklopeni mládím - mimo jiných například patnáctiletý brankář M. Dlouhý a o rok mladší pravý záložník D. Hájek.

Utkání samo o sobě na nepříliš kvalitním terénu a na hřišti menších rozměrů nepřineslo mnoho gólových situací. V první půli se do vápna domácích dvakrát probil A. Dlouhý, ale ani jednou se mu nepovedlo zakončit podle představ. Na druhé straně zachraňoval na brankové čáře M. Dlouhý a jinak pozorná obrana v čele s nezvyklou stoperskou dvojicí L. Menšík - D. Dvořák nepustila Soběšín do vážnějších šancí.

O poločasové přestávce tak do té doby nepříliš aktivní domácí tým prostřídal a po změně stran byl výrazně lepším mužstvem. Příležitost vyniknout tedy dostal zejména M. Dlouhý, který například na poslední chvíli vytěsnil krásným zákrokem střelu jednoho ze soběšínských útočníků.

V 65. minutě překvapivě udeřili hosté: po faulu na T. Kropáčka poslal J. Víta přímý kop na hlavu L. Menšíka a do vedení šla červenojanovická rezerva. Ta se pak zatáhla do obranné ulity a začala hrozit z rychlých protiútoků. Střely I. Hájka a V. Menšíka ovšem kýžený dvougólový náskok nepřinesly.

S blížícím se koncem utkání se domácí fotbalisté uchylovali k nákopům, které s přehledem odvraceli obránci soupeře. Závěrečnou tečku udělal nevybíravý faul na hostujícího brankáře M. Dlouhého, po němž rozhodčí O. Jonáš vytáhl z kapsy žlutou kartu a krátce po rozehrání standardní situace zápas ukončil.

Béčko Červených Janovic si ze Soběšína odvezlo ubojované, ale zasloužené tři body. Po hodně dlouhé době (naposledy 28. září 2014 výhra se Zručí nad Sázavou B) tak poznalo, jakou chuť má vítězství. Hráči si mohli užít oslavný pokřik. Ten se jim úspěšně povedl až napodruhé, když poprvé zapomněli slova.

Branka: 65 L. Menšík. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - J. Zelený, D. Dvořák, L. Menšík, M. Sýkora - D. Hájek, I. Hájek, J. Víta, A. Dlouhý - T. Kropáček, V. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Křesetice B - Č. Janovice B (neděle 31. května od 17 hodin).

Další výsledky 22. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Močovice 2:0, Malešov B - Nepoměřice 0:2, Malín B - Kačina 4:1, Křesetice B - Zruč n. S. B 7:0. (tk)