Uspokojený Hlízov ve druhé půli úplně přestal hrát. Naštěstí!

18. 10. 2014

Na jarní zápas v Hlízově navázali na stejném místě fotbalisté Červených Janovic v podzimním měření sil. Opět osmkrát inkasovali, přičemž sedm gólů lovili v síti už v prvním poločase. Sami žádný nedali.

9. kolo
sobota 18. října 2014 od 15.30 hodin
Sokol Hlízov – Sokol Červené Janovice 8:0 (7:0)

Mistrovské utkání Hlízov - Červené Janovice 8:0 (7:0). Foto: LubS přibývajícími koly nabírá ambiciózní tým Hlízova na obrátkách. Před týdnem porazil vedoucí tupadelskou rezervu na jejím hřišti 4:1 a předtím v domácím utkání deklasoval poslední Žleby 11:0. Na podobný debakl měl velmi brzy zaděláno i tentokrát, když červenojanovickou obranu v prvním poločase neustále provětrávalo útočné duo JŠ+JŠ.

Více se dařilo J. Špitálníkovi, který měl po 45 minutách na svém kontě už čtyři vstřelené branky a jednu asistenci M. Richtárovi, J. Štainz zaznamenal jednu trefu, stejný počet gólových přihrávek a po faulu T. Dvořáka zařídil penaltu pro úspěšného exekutora L. Křelinu. Suma sumárum 7:0 z pohledu domácího celku.

Pro Červené Janovice, které se po centru J. Víty zmohly jen na hlavičku A. Dlouhého těsně vedle brány J. Hebra, nic záviděníhodného. Navíc neměly na střídačce žádného náhradníka, a tak když v poločasové přestávce musel odjet T. Dvořák, dohrávaly zápas pouze v deseti. Naštěstí pro ně nastoupil Hlízov do druhé půle jako vyměněný a úplně přestal hrát.

Výsledkem byl fotbal, který na rozdíl od prvního dějství diváky nudil. Přesto J. Špitálník ještě jednou rozvlnil síť za gólmanem J. Hájkem, který pár dalších nadějných hlízovských šancí zlikvidoval. Hosté si tak mohli na konci utkání oddechnout, že je dvouciferné skóre, na nějž to po prvním dějství vypadalo, nakonec minulo.

Branky: 6., 18., 21., 35., 68. J. Špitálník, 15. J. Štainz, 24. L. Křelina z penalty, 44. M. Richtár. Rozhodčí: L. Kocourek (U. Janovice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Červinka, V. Bouma, T. Dvořák, D. Uher - J. Červinka, T. Menšík, J. Víta, R. Vavřina, L. Menšík - A. Dlouhý. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Paběnice B (sobota 25. října od 14.30 hodin).

Další výsledky 9. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Horky 2:5, Rataje n. S. - Žleby 6:0, Kácov B - Suchdol B 6:2, Paběnice B - Tupadly B 5:3, Kluky - Křesetice 0:1, Sedlec B - Nové Dvory 6:1. (lh)