Vizitka nejhůře střílejícího týmu se proti Sedlci nezměnila

14. 6. 2015

Zářným příkladem, proč červenojanovičtí fotbalisté nastříleli nejméně - sedmatřicet - gólů ze všech týmů ve třetí třídě, nabídl jejich poslední - už nic neřešící - zápas sezony 2014/2015 doma se sedleckou rezervou.

26. kolo
neděle 14. června 2015 od 17 hodin
Červené Janovice – Sedlec B 1:2 (0:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Sedlec B 1:2 (0:2). Foto: Pavla HájkováHosté vytáhli hlavní eso v podobě rychlonohého a důrazného útočníka D. Cimra, který byl v prvním poločase velmi často zásobován míči od svých spoluhráčů. Právě on se také trefil jako první, když v 12. minutě tvrdou přízemní ránou prostřelil brankáře M. Valentu.

Sedlecké béčko mělo nadále viditelnou územní převahu, ovšem i ono si muselo dávat pozor na jiného hrotového útočníka - Z. Schneiderwinda, který se snažil z brejkových situací prosadit sám či připravoval šance spoluhráčům, leč bez gólového efektu. O ten se postaral v 43. minutě M. Pacák, když téměř od půlící čáry prošel ve spolupráci s D. Cimrem středem hřiště jako nůž máslem a pohodlně poslal hosty do dvougólového vedení.

Ve druhé půli převzaly aktivitu Červené Janovice poté, co se stoper V. Bouma vysunul do útoku, avšak nic jim to nebylo platné, neboť kontaktní branka i přes několik šancí ne a ne padnout. A že těch příležitostí bylo z pohledu obou mužstev dost. Gólmani se ale překonávali - jak domácí M. Valenta, tak hostující R. Vokoun. Ten přišel o čisté konto až v 87. minutě, kdy po přihrávce V. Boumy skóroval R. Vavřina.

„To mělo přijít už před půl hodinou,“ vrátili se k několika špatně řešeným ofenzivním situacím červenojanovičtí fanoušci. „Se středním útočníkem by neměl být v příští sezoně problém,“ okomentovali vzápětí aktivitu stopera V. Boumy, který vpředu připomínal - v dobrém slova smyslu - psa, jehož pustili ze řetězu.

Ačkoliv se jednalo o poslední zápas sezony, jenž už nic zásadního nemohl změnit, tak se v něm překvapivě až moc diskutovalo a zbytečně se řešily některé verdikty hlavního rozhodčího O. Jonáše.

Branky: 87. R. Vavřina - 12. D. Cimr, 43. M. Pacák. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, J. Červinka - L. Červinka, D. Dvořák, J. Hájek, V. Menšík, M. Liberský - Z. Schneiderwind. Střídali: D. Uher, J. Zelený, M. Dlouhý.

Další výsledky 26. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Kluky 2:3, Horky - Paběnice B 1:0 pk, Hlízov - Rataje n. S. 6:1, Tupadly B - Kácov B 4:2, Křesetice - Nové Dvory 8:4, Žleby - Suchdol B nehráno. (lh)