Že by kácovská rezerva naznačila další postupové ambice?

23. 8. 2014

Podle jmen v sestavě kácovské rezervy přivítali fotbalisté Červených Janovic v úvodu nové mistrovské sezony 2014/2015 de facto posledního vítěze okresního přeboru, kterým se stalo áčko Kácova.

1. kolo
sobota 23. srpna 2014 od 17 hodin
Červené Janovice – Kácov B 0:4 (0:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Kácov B 0:4 (0:2). Foto: Martin LiberskýMožná až příliš velký respekt z ambiciózního nováčka III. třídy zapříčinil, že už v 7. minutě domácí tým, který opět sotva poskládal základní jedenáctku (jediným náhradníkem byl ve své premiéře v kategorii dospělých patnáctiletý M. Dlouhý) prohrával dvougólovým rozdílem, přičemž natěšený soupeř se na takové vedení ani moc nenadřel.

Až s koncem prvního poločasu si do té doby hlavně bránící se červenojanovičtí fotbalisté dovolili víc a sami poznali, že nemusí hrát tolik ustrašeně, zvláště když hosté poněkud slevili ze svých nároků a iniciativy. V ofenzivní činnosti se činili zejména na levé lajně L. Menšík a Z. Schneiderwind nebo nečekanou „jedovku“ vyslal J. Červinka, ovšem byla to jen předzvěst trápení v celém zápase - drtivá většina střeleckých pokusů v rozmezí devadesáti minut totiž minula bránu.

To kácovští útočníci byli jiní pašáci a po změně stran přidali další dva góly, i když za některé neproměněné šance, v nichž je tváří v tvář vychytal skvělý brankář M. Valenta, se možná ještě teď musí červenat. Hodně viditelné to bylo v závěrečné desetiminutovce, kdy Červené Janovice s vidinou zaznamenat alespoň čestný úspěch zbytečně otevřely střed obrany a málem na to doplatily.

A to ještě mohly poděkovat rozhodčímu J. Havránkovi za to, že doma nedostaly pověstného „bůra“. Sudí totiž neuznal Kácovu B zcela regulérní gól kvůli údajnému ofsajdu, který snad viděl jenom on. Na místo toho si vyloučení vysloužil A. Pana.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený A. Pana z Kácova B dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest, z něhož se vykoupil zaplacením kompenzačního poplatku ve výši 500 korun.

Branky: 3., 60. P. Havlín, 7., 89. V. Štorch. Rozhodčí: J. Havránek (Bratčice). ČK: 78. A. Pana (Kácov B).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, D. Dvořák, J. Víta, Z. Schneiderwind, L. Menšík - V. Menšík. Střídal: M. Dlouhý. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Suchdol B - Č. Janovice (neděle 31. srpna od 17 hodin).

Další výsledky 1. kola III. třídy: Křesetice - Horky 2:4, Žleby - Nové Dvory 0:4, Tupadly B - Suchdol B 2:0, Bílé Podolí B - Sedlec B 2:1 pk, Hlízov - Kluky 5:0, Paběnice B - Rataje n. S. 5:3. (lh)