Zkazili nám posvícení, stěžovali si mladí fanoušci Křesetic

13. 9. 2014

Podruhé za sebou rozhodly pokutové kopy o dvoubodové výhře fotbalistů Červených Janovic, tentokrát v posvícenském derby s Křeseticemi. Ještě minutu a půl před koncem však měli na dosah vítězství za tři body.

4. kolo
sobota 13. září 2014 od 17 hodin
Křesetice – Červené Janovice 2:2 (1:1), na penalty 3:5

Mistrovské utkání Křesetice - Červené Janovice 2:3 pk (1:1). Foto: Luboš HájekObě mužstva nejsou v současné době v úplně dobré „kondici“ a podle toho to vypadalo také na hřišti. Úvodní minuty zastihly v lepším rozpoložení křesetický tým, který díky své obvyklé kombinaci po zemi získal optickou převahu, zvláště když hosté nastoupili pouze v deseti a až před uplynutím první desetiminutovky doplnil základní jedenáctku D. Uher. I on tak už byl přímo na hrací ploše u prvního inkasovaného gólu, jenž v 15. minutě vsítil J. Franc.

Pak ještě chvíli domácí fotbalisté „zlobili“, ovšem stále častěji se museli začít soustředit rovněž na obrannou činnost. V tomto směru je zaměstnával především R. Vavřina. Z rychlého brejku v 19. minutě, kdy se na půlící čáře vyhnul ofsajdové pasti, ještě neskóroval, ale v 21. minutě vystřelil z levé strany a brankářem vyražený míč pohodlně dopravil do sítě J. Víta. Hosté mohli jít do přestávky dokonce do vedení, leč branku M. Dlouhého rozhodčí R. Netáhlík neuznal kvůli odmávanému ofsajdu.

Další gól Červených Janovic už platil. Po rychlém protiútoku J. Švorce, pro něhož to byl před odchodem na hostování do ČAFC Praha poslední zápas, profitoval v 70. minutě A. Dlouhý, který se před týdnem trefil poprvé v Nepoměřicích za béčko a premiérové trefy se nyní dočkal i za áčko. „Zkazili nám posvícení,“ zaznělo následně z řad mladých křesetických fanoušků. A to ještě museli přečkat ránu V. Menšíka do spojnice po vyraženém přímém kopu R. Vavřiny.

S blížícím se závěrem zápasu domácí mužstvo opět přidalo na obrátkách a vytvořilo si územní převahu i tlak. Ten v 89. minutě korunoval úspěšnou gólovou hlavičkou D. Bláha. Po remíze 2:2 tak přišly na řadu pokutové kopy, s nimiž měly Červené Janovice po minulém utkání s Novými Dvory - čtěte ZDE - dobré zkušenosti. A penalty se jim povedly i tentokrát, dokonce se v nich zlepšily, neboť všichni exekutoři byli úspěšní, zatímco hned první soupeřův pokus z kopačky D. Bláhy skončil na břevně.

I když hosté podobně jako letos na jaře - čtěte ZDE - neudrželi v Křeseticích výhru v normální hrací době, z dvoubodového zisku měli radost. Vždyť jim oproti minulému víkendu chybělo hned pět hráčů základní sestavy - J. Červinka, L. Červinka, D. Dvořák, L. Menšík, kteří dali přednost koncertu kapely Kabát na pražském Vypichu, a zraněný L. Hájek, jenž kvůli ruptuře přitahovače stehenního svalu musí odpočívat minimálně šest týdnů.

Branky: 15. J. Franc, 89. D. Bláha - 21. J. Víta, 70. A. Dlouhý. Rozhodčí: R. Netáhlík (Kouřim).

Penaltový rozstřel: D. Bláha (břevno), M. Barenčík (proměnil), M. Zvolánek (proměnil), M. Suchorebský (proměnil), J. Charvát (už nekopal) - R. Vavřina (proměnil), V. Bouma (proměnil), J. Švorc (proměnil), T. Dvořák (proměnil), T. Menšík (proměnil).

Č. Janovice: J. Hájek - T. Menšík, V. Bouma, T. Dvořák, D. Uher - V. Menšík, J. Švorc, M. Dlouhý, J. Víta, I. Hájek - R. Vavřina. Střídal: A. Dlouhý. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Žleby (neděle 21. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 4. kola III. třídy: Kácov B - Paběnice B 6:1, Horky - Kluky 2:0, Žleby - Tupadly B 1:3, Sedlec B - Rataje n. S. 4:1, Suchdol B - Hlízov 4:2, Nové Dvory - Bílé Podolí B 5:4 pk. (lh)