Zruč doplatila na střeleckou nemohoucnost a zbytečné řečnění

28. 9. 2014

S hodně neobvyklým a skoro neznámým pocitem nastupovala do utkání se zručským béčkem červenojanovická fotbalová rezerva. Podle postavení týmů v tabulce totiž byla proti poslednímu celku favoritem.

6. kolo:
neděle 28. září 2014 od 16.30 hodin
Červené Janovice B – Zruč nad Sázavou B 1:0 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPZačátek prvního poločasu domácí kolektiv rychle vyvedl z omylu, Jiskra převzala ihned iniciativu a drala se do útoku. Velice nebezpečně kombinovala ve středu hřiště a janovičtí hráči vůbec nestíhali.

Už ve 2. minutě se ocitl osamocený zručský útočník před brankářem J. Hájkem, ovšem ten ho vychytal. Mohlo by se zdát, že takováto situace hned v úvodu probudí domácí mužstvo k lepšímu výkonu - nestalo se tak. Hosté nadále ovládali tempo hry a snažili se několika střelami ohrozit červenojanovickou svatyni, ale nemířili přesně či ztroskotali na J. Hájkovi.

Postupem času se osmělili i domácí hráči. Nejdříve se V. Menšík ocitl sám před gólmanem T. Cudlínem, výborně ho přehodil, avšak míč směřující do brány stačil obránce odkopnout do bezpečí. Další šance přišla vzápětí, balonu se zmocnil O. Menšík, k překvapení všech prošel přes tři protihráče, vystřelil, leč střela mířila nad. A když se neujal ani pokus hostů, který orazítkoval tyč, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu. K první půli je ještě nutno dodat, že hosté neustále diskutovali s rozhodčím L. Kocourkem, za což vyfasovali dvě žluté karty.

Do druhé poločasu šly Červené Janovice s cílem zlepšit výkon a vstřelit branku, ale začátek opět nechytly. Jiskra se opakovaně drala dopředu, dostala se do ohrožení soupeřovy brány, ovšem nemířila přesně, a pokud ano, tak trefila střed brány nebo dobře postavenou konstrukci brány. Domácí mužstvo se tak po změně hlavně bránilo.

Když už se zdálo, že utkání dospěje do penaltového rozstřelu, potvrdil se známý výrok, že fotbal nemá logiku. Jeden ze zručských hráčů se při útočné akci zcela zbytečně ohradil proti verdiktu sudího, čímž připravil svůj tým o možnost skórovat a naopak dal protivníkovi výhodu nepřímého kopu. Toho se v 88. minutě ujal stoper R. Vavřina, s 'mezipřistáním' u V. Menšíka vyslal pas na střídajícího J. Červinku, který utekl po pravé straně a krásnou střelou dal vítěznou branku.

Branka: 88. J. Červinka. Rozhodčí: L. Kocourek (U. Janovice).

Č. Janovice B: J. Hájek - L. Červinka, R. Vavřina, J. Laudát, V. Zdeněk - M. Dlouhý, I. Hájek, O. Menšík, A. Dlouhý - V. Menšík, R. Mutl. Střídali: T. Menšík, T. Dvořák, A. Krycner, J. Červinka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Kaňk B - Č. Janovice B (neděle 5. října od 16.00 hodin).

Další výsledky 6. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Kačina 2:1 pk, Miskovice - Malešov B 0:2, Křesetice B - Nepoměřice 0:4, Malín B - Zbraslavice B 5:1. (jh)